کد خبر: 183394
A

دوپینگ دو کشتی گیر تیم ملی ایران اثبات شد/ ایران ۲۲ هزار دلار شد

سال 1403 با یک خبر تلخ برای کشتی ایران آغاز شده است و فدراسیون کشتی به دلیل تخلف و دوپینگ کشتی گیران نوجوانان و جوانان در سال های گذشته، جریمه سنگین دلاری شده است.

دوپینگ دو کشتی گیر تیم ملی ایران اثبات شد/ ایران ۲۲ هزار دلار شد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سال 1403 با یک خبر تلخ برای کشتی ایران آغاز شده است و فدراسیون کشتی به دلیل تخلف و دوپینگ کشتی گیران نوجوانان و جوانان در سال های گذشته، جریمه سنگین دلاری شده است.

بر این اساس اتحادیه جهانی کشتی بابت تأیید نهایی دوپینگ کشتی گیرانش در مسابقات بین المللی، 20 هزار فرانک سوئیس معادل 22 هزار دلار فدراسیون های ملی را جریمه می کند و پرداخت نشدن مطالبات اتحادیه جهانی و همچنین بالا رفتن تعداد دوپینگ، در نهایت باعث تعلق فدراسیون و عدم حضور تیم های ورزشی آن کشور در مسابقات می شود.

بر این اساس اتحادیه جهانی کشتی بابت دوپینگ دو کشتی گیر رده سنی نوجوانان و جوانان ایران که در سال های گذشته انجام شده و و چندی پیش به تأیید نهایی رسیده، از حساب فدراسیون این جریمه را که حدود دو نیم میلیارد تومان می شود را کم کرده است.

با توجه به اینکه فدراسیون کشتی به شدت با تخلف دوپینگ برخورد کرده و در طی 3 سال گذشته نیز از تمامی کشتی گیران در بدو ورود به اردوها تعهد گرفته است که در صورتی که دوپینگ کنند این تخلف اول متوجه خود کشتی گیر و بعد متوجه هیات کشتی مربوطه است، اگر این جریمه که پول بیت المال محسوب می شود، از سوی کشتی گیر پرداخت نشود، ضمن پیگری از طریق قانون به جهت جبران خسارت وارد شده، کشتی گیر متخلف به صورت مادام العمر محروم خواهد شد.

لازم به ذکر است فدراسیون کشتی بر اساس شعار مبارزه با دوپینگ، برخوردی قاطع و محکم با این تخلف داشته به طوری که آمار ورزشکاران دوپینگی طی چند سال گذشته به شدت کاهش داشته است.

گفتنی است اسامی کشتی گیران متخلف که موجب خسارت به کشتی کشور شده اند، بزودی اعلام خواهد شد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر