کد خبر: 106563
A

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: علت درخواست استیضاح را باید از منتقدین شهردار و افرادی که به دنبال استیضاح وی هستند پرسید اما ظاهرا انتقاداتی به شهردار دارند.

به گزارش دیده بان ایران؛ طیب حیدری در همین رابطه اظهار داشت: چهار نفر از اعضای شورای اسلامی شهر نامه‌ای را درباره استیضاح شهردار امضا کردند و تحویل دادند اما آن را پس گرفتند.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: علت درخواست استیضاح را باید از منتقدین شهردار و افرادی که به دنبال استیضاح وی هستند پرسید اما ظاهرا انتقاداتی به شهردار دارند.

حیدری با بیان اینکه تاکنون آقای شهردار در جلسه شورای اسلامی شهر حضور نیافته، گفت: روال قانونی استیضاح باید منطقی و اصولی طی شود و ابتدا  از شهردار سوال بپرسند شهردار هم به مجموعه منتقدین که باید حداقل یک یا چند نفر باشند، پاسخ دهد.

وی عنوان کرد: اگر از پاسخ شهردار قانع نشدند موضوع استیضاح شهردار با امضای چهار نفر مطرح می شود سپس در نخستین جلسه که ده روز نباید از زمان آن بگذرد موضوع استیضاح مطرح خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: باید دو سوم اعضای شورای اسلامی شهر که هشت نفر بوده به استیضاح شهردار رای مثبت دهند.

حیدری تصریح کرد: نظر شخصی بنده این است و دوستان می توانند موافق این نظر نبوده اما صلاح نمی بینم موضوع استیضاح شهردار مطرح شود زیرا از  این دوره شورای اسلامی شهر چیزی باقی نمانده و کمتر از چند ماه فرصت است.

وی افزود: باید اجازه دهیم منتخبان دوره آینده شورای اسلامی شهر درباره ماندن یا نماندن آقای شهردار اظهار نظر کنند و این حق مسلم آنها است که شهردار مورد نظر خود را انتخاب کنند خواه شهردار دکتر طلوعی باشد یا فرد دیگر.

منبع: مرصاد

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر