کد خبر: 109271
A

این کشتی نظامی "خارک" نام داشت و نوع آن "شناور پشتیبانی" اعلام شده است. کشتی خارک با 33 هزار تن وزن، دومین کشتی بزرگ نظامی ایران به شمار می رفت.

به گزارش دیده بان ایران و به گفته ارتش، آتش سوزی 20 ساعت طول کشیده اما در نهایت تلاش های برای خاموش کردن آتش و نجات کشتی بی نتیجه ماند و کشتی غرق شد.

این کشتی نظامی "خارک" نام داشت و نوع آن "شناور پشتیبانی" اعلام شده است. کشتی خارک با 33 هزار تن وزن، دومین کشتی بزرگ نظامی ایران به شمار می رفت. 

این حادثه در حدود 20 کیلومتری ساحل بندر جاسک (استان هرمزگان ) و در دریای عمان روی داد. 

دود سیاه آتش سوزی از ساحل جاسک قابل دیدن است. حادثه حدود ساعت 12 دیروز سه شنبه روی داد.

دلیل این حادثه، جزییات و اعلام نشده است. 

کارکنان کشتی همزمان با آتش سوزی، تخلیه شدند اما تعدادی از آنان دچار مصدومیت شده و به بیمارستان نیروی دریایی ارتش در بندر جاسک (هرمزگان) بستری شدند. دود آتش سوزی از ساحل جاسک قابل مشاهده بود. حادثه در فاصله حدود 20 کیلومتری از ساحل بندر جاسک روی داد.

روابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی ارتش در منطقه جاسک (استان هرمزگان و ساحل دریای عمان) درباره جزئیات حادثه گفته است: "به دنبال وقوع آتش سوزی در یکی از شناورهای پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی در بامداد چهارشنبه، همزمان با اقدامات اطفای حریق کارکنان تحت آموزش پیاده نیز به ساحل منتقل شدند".

این اطلاعیه که در سایت اینترنتی رسمی ارتش منتشر شده؛ افزود: شناور پشتیبانی آموزشی نیروی دریایی که چند روز قبل عازم ماموریت دریانوردی آموزشی در آبهای آزاد شده بود، بامداد چهارشنبه حوالی بندر جاسک در یکی از سامانه‌ها دچار آتش سوزی شد که با حضور تیم کنترل صدمات ناو، ضمن مقابله با حریق تمامی کارکنان تحت آموزش به سلامت از ناو پیاده و به ساحل منتقل شدند. 

همچنین گفتنی است برخی رسانه ها از مفقودی تعدادی از خدمه این کشتی خبر داده اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر