کد خبر: 110380
A

با توجه به شمارش نیمی از صندوق های رای و آخرین اخبارنتایج انتخابات شورای شهر به نظر می رسد؛ اکثر کرسی ها در اختیار شورای ائتلاف به سر لیستی (چمران - سروری) قرار گرفته است دو نفر سالاری و علیخانی از لیست اصلاح طلبان ویک نفر مرتضی طلایی از لیست شورای وحدت در ۲۱ نفر شانس حضور دارند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ با توجه به شمارش نیمی از صندوق های رای و آخرین اخبارنتایج انتخابات شورای شهر به نظر می رسد؛ اکثر کرسی ها در اختیار شورای ائتلاف به سر لیستی (چمران - سروری) قرار گرفته است دو نفر سالاری و علیخانی از لیست اصلاح طلبان ویک نفر مرتضی طلایی از لیست شورای وحدت در ۲۱ نفر شانس حضور دارند 

 رئیس شورای شهر آینده نیز از همین حالا مشخص است. مهدی چمران 80‌ساله که از شورای دوم، سوم و سه سال شورای چهارم ریاست شورای شهر تهران را برعهده داشت تنها گزینه برای ریاست شورای ششم است.

هرچند او قبل از برگزاری انتخابات شوراها درباره حضورش در انتخابات گفته بود: خدا می‌داند، خودم علاقه‌ای ندارم و هنوز هیچ فکری نکرده‌ام. من بشخصه دوست دارم افراد دیگری باشند حالا اینکه مردم چه بخواهند این یک بحث دیگری است.

اما همه می‌دانند که چمران به شورا و ریاست شورای شهر علاقه زیادی دارد و حتی در شورای دوم این صندلی را برای رفتن به دولت خالی نکرد.

اما سبک ریاست چمران پس از تجربه‌های متفاوت شورای پنجم تغییر خواهد کرد. او که عادت داشت پرونده‌های پرحاشیه را در جلسات بدون مستمع و حضور خبرنگاران بررسی کند، تن به جلسات علنی در دو روز هفته می‌دهد.

اینکه آرای اعضا به طرح‌ها و لوایح علنی شود از سوی چمران ادامه پیدا می‌کند؟ او که سال‌ها 320 میلیارد فاقد ردیف زمان احمدی‌نژاد را در کشوی میز خود نگه داشت حاضر می‌شود تمامی قراردادهای شهرداری را در سامانه شفافیت منتشر کند؟

او که حاضر نشد تذکر رحمت‌الله حافظی را درخصوص شفاف‌سازی عملکرد صندوق ذخیره کارکنان اعلام وصول کند حالا در برخورد با شهرداری یکدست که تجربه عیسی شریفی را هم در شورای چهارم داشته است، چه برخوردی می‌کند؟

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر