کد خبر: 110444
A

رئیس شورای شهر تهران گفت: گمانه‌زنی‌ها حاکی از پیروزی لیست شورای ائتلاف در انتخابات شورای شهر تهران در انتخابات 1400 است.

به گزارش دیده بان ایران؛ محسن هاشمی در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوشبختانه انتخابات باوقاری انجام شد و مردم علیرغم مشکلاتی که وجود داشت در انتخابات شرکت کردند و نظر خودشان را دادند.

 

وی افزود: خوشبختانه اکنون جناب آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب تعیین شدند که از همین جا به ایشان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با کمک همه نخبگان و همه گروه‌های سیاسی، غیرسیاسی و مردم ایران بتوانند به وعده‌هایشان برای حل مشکلات، مخصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور عمل کنند.

 

هاشمی درباره انتخابات شورای شهر تهران نیز گفت: انتخابات شورای شهر هم برگزار شد اما نتایج آن هنوز نیامده و منتظریم نتایج آن را داشته باشیم و اکنون در خصوص این موضوع اظهار نظر نمی‌کنم. اطلاعاتی در این خصوص می‌آید اما اجازه بدهید در موردش صحبت نکنم. با توجه به طیفی که در انتخابات شرکت کردند عمدتا گمانه‌زنی‌هایی می‌آید که لیست ائتلاف احتمالا برنده باشد، اما شاید الان گفتن آن صحیح نباشد. اجازه بدهید که نتایج بیاید و تایید شود و بعد نظر بدهیم.

 

وی با اشاره به مصوبات امروز جلسه شورای شهر تهران تصریح کرد:‌ توانستیم تا همین ساعت به 5 مورد از دستور جلسه رسیدگی کنیم.

 

هاشمی افزود: در مورد مصرف کیسه‌های پلاستیکی که استفاده از آن در شهر خیلی زیاد شده است، محدودیت‌هایی قائل شدیم. همچنین بررسی تفریغ بودجه سال 98 را که از سال گذشته به شورا آمده بود و رسیدگی و حسابرسی شده بود را بررسی کردیم. در جلسه امروز این موضوع مطرح شد و با حدود 50 پیشنهاد به صورت مشروط تصویب شد. باید به این پیشنهادات پاسخ بدهند تا تایید نهایی را بگیرند.

 

رئیس شورای شهر با اشاره به موضوع پسماند گفت: در جلسه امروز موضوع پسماند را داشتیم. ما یک قانون پسماند کشوری داشتیم که باید مصوبات شورای شهر با آن قانون مطابقت داشته باشد و برای اینکه تطبیق داشته باشد و در کل کشور یکسان باشد، شهرداری برای نرخ خدماتی که از مردم گرفته می‌شود یک لایحه فرستاده بود که آن هم تصویب شد و اضافه پرداختی برای شهروندان ایجاد نخواهد کرد. در نهایت هم موضوع نامگذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها را داشتیم که حدود 33 مورد از خیابان‌ها و کوچه‌های شهر نامگذاری قانونی شد و امیدواریم تا انتهای جلسه چند دستور دیگر به تصیوب برسد.

 

وی در پاسخ به این سوال که جلسات شورای شهر فعلی تا چه تاریخی برگزار می‌شود و چه زمانی به اعضای جدید تحویل داده خواهد شد تصریح کرد: همانطور که می‌دانید قانون دوره‌ شوراهای شهر 4 ساله است اگر بر اساس قانون عمل شود، تا اول شهریور ماه که 4 سال پیش دوره ما آغاز شد، طبق قانون باید عمل شود. اما صحبت‌هایی مطرح شده مبنی بر اینکه دولت اواسط مرداد جابجا می‌شود خوب است که شوراها هم در همین زمان جابجا بشوند. نمی‌دانم در مورد تناقض این زمان با زمان قانونی 4 سال چه تمهیداتی در وزارت کشور اندیشیده شده است؟ آیا می‌توانند دوره را دو هفته کم کنند یا اول شهریور خواهد بود؟ هنوز پاسخ جدی از وزارت کشور در این باره دریافت نکرده‌ایم.در هر صورت ما شورا را مرداد ماه به کسانی که توانستند رأی مردم تهران به دست بیاورند، تحویل خواهیم داد./تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر