کد خبر: 111954
A

ماموران اسرائیلی روز پنج‌شنبه، ۱۷ تیرماه، یک چمدان مشکوک در بخش مسافران اسرائیلی فرودگاه بروکسل کشف کردند و در پی آن دو سالن فرودگاه و ساختمان مجاور که برای واکسیناسیون مسافران کاربرد دارد، تخلیه شد و پروازها به مدت ۹۰ دقیقه به تعلیق درآمد.

به گزارش دیده بان ایران؛ در پی کشف یک چمدان مشکوک توسط ماموران امنیتی اسرائیل در بخش مسافران اسرائیلی فرودگاه بروکسل، یک زن ایرانی بازداشت شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اساس گزارش روزنامه یدیعوت اخرونوت ، ماموران اسرائیلی روز پنج‌شنبه، ۱۷ تیرماه، یک چمدان مشکوک در بخش مسافران اسرائیلی فرودگاه بروکسل کشف کردند و در پی آن دو سالن فرودگاه و ساختمان مجاور که برای واکسیناسیون مسافران کاربرد دارد، تخلیه شد و پروازها به مدت ۹۰ دقیقه به تعلیق درآمد.

مقامات بروکسل بعد از بررسی‌ها متوجه شده‌اند که چمدان متعلق به زنی ایرانی بوده که از همین فرودگاه و با پرواز خطوط هوایی قطر راهی دوحه شده است.

بر اساس این گزارش، فرودگاه بروکسل با بازگرداندن این هواپیما از نیمه راه، این زن ایرانی را بازداشت کرده است.

از این چمدان مواد منفجره پیدا نشده و داخل آن تنها بسته‌های ژل ضد عفونی وجود داشته، اما مقامات امنیتی اسرائیل می‌گویند ایران آشکارا در حل محک زدن تمهیدات امنیتی اسرائیل برای مسافران هوایی این کشور است.

مقامات امنیتی اسرائیل به روزنامه «یدیعوت احرونوت» گفته‌اند چمدان یاد شده در بخش منطقه چک بلیط پروازهای اسرائیلی کشف شده و به نظر می‌رسد ایران در حال محک زدن اقدامات امنیت هوایی اسرائیل است.

مقامات اسرائیلی نیز به این روزنامه گفته‌اند که بررسی‌ها پیرامون کشف چمدان مشکوک متعلق به زن ایرانی را که نامی از وی برده نشده، اما گفته می‌شود تابعیت یک کشور اروپایی را نیز دارد، آغاز کرده‌اند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر