کد خبر: 113292
A
محمد باقر قالیباف نقش آفرینی اش در انتخاب شهردار آینده پایتخت را علنی کرد

زودتر از آنچه که تصور می شد دو دستگی سیاسی میان منتخبان شورای شهر ششم عیان شد ، رونمایی دیروز محمد باقر قالیباف از گزینه محبوب و مطلوبش برای شهرداری تهران نشان داد که دیگر نه هراسی از علنی شدن نقش آفرینی های پشت پرده اش برای تعیین شهردار آتی پایتخت دارد و نه اینکه تمام قد با شعار انقلابی گری از یک چهره تکنوکرات دفاع کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محمد باقر قالیباف  نقش آفرینی اش در انتخاب شهردار آینده پایتخت را علنی کرد. زودتر از آنچه که تصور می شد دو دستگی سیاسی میان منتخبان شورای شهر ششم عیان شد ، رونمایی دیروز محمد باقر قالیباف از گزینه محبوب و مطلوبش برای شهرداری تهران نشان داد  که  دیگر نه هراسی از علنی شدن نقش آفرینی های پشت پرده اش برای تعیین شهردار آتی پایتخت دارد و نه اینکه  تمام قد با شعار انقلابی گری از یک چهره تکنوکرات دفاع کند.

با اقدام دیروز قالیباف در همراهی با مازیار حسینی ، گزینه مطلوبش برای شهرداری تهران  عیان شد که ترکیب سیاسی شورای از این به بعد به دو دسته اصولگرایان تحول خواه و اصولگرایان اصلاح طلب تقسیم خواهد شد. اصولگرایان تحول خواهی  طیف خواهند بود که در گام دوم انقلاب یا  حفظ ارزش های انقلابی سودای جوانگرایی،پاکدستی و تخصص محوری را در سر می پروانند و در مقابل اصولگرایان اصلاح طلب طیفی اند که از خاستگاه اصولگرایی و با شعارانقلابی در میان شورای شهر ششم صاحب کرسی شدند و در زمان رسیدن به کرسی شهرداری تهران برای رسیدن به مطلوب چشم بر ارزشهای جریان انقلابی بسته و حامی تمام قد مدیری تکنوکرات با رزومه ای سراسر از اشتباهات فاحش  در حوزه ای اجرایی هستند.

به ویژه آنکه در روزهای اخیر جمعی از منتخبان شورای و بسیاری از چهره های انقلابی مجلس شورای اسلامی وجریان انقلابی نسبت به حضور یک تکنوکرات درمیان گزینه های شهرداری آینده تهران هشدار داده بودند  اما قالیباف که این روزها  در راس گعده ای خارج از بهارستان برای تعیین شهردار اینده تهران مشغول رایزنی  است  چشم بر این هشدار ها بست  و دیروز رسما با قرار گرفتن در کنار مازیار حسینی پیغام حمایتی اش  را به شورای شهری ها مخابره کرد . 

قالیباف در قریب به دوماه اخیر بی وقفه از طریق سه معاون سابقش امانی، تشکری و قائمی( که با حمایت او در لیست ائتلاف ایران سربلند، قرار گرفتند و راهی شورای شهر شدند ) برای یار گیری در حمایت از گزینه مطلوبش  رایزنی و لابی کرده است.

یارگیریی که گویا در اقناع اکثریت منتخبان شوریی ششم موثر نبوده وجدی گرفته نشده است چرا که او دیروز برای نشان دادن حمایت تمام قدش از مازیار حسینی دیروز او را در یک برنامه خبری  مشایعت کرد تا این پیغام را به دیگر منتخبان شورای شهر بدهد که هیچ شایعه ای در کار نیست و حمایت او که خود را مدعی جریان انقلابی می داند  نام مدیر جهادی را بر خود گذاشته از مازیار حسینی صحت دارد.

رایزنی ها و لابی های رئیس مجلس از سنگر بهارستان در حالی برای انتخاب شهردار در جریان است که هنوز بخشی از پرونده های  مربوط  به هلدینگ یاس و پرونده های تخلفات اقتصادی شهرداری تهران در زمان شهرداری قالیباف  در مراجع قضایی مفتوح است  واذهان عمومی هنوز ماجرای تخلفات  عیسی شریفی قائم مقام  قالیباف را از یاد نبرده اند.

حال سوال اینجاست که برغم همه آسیب هایی که در زمان شهرداری قالیباف  به شهر، مردم ، کشور و نظام و حتی جریان اصولگرا تحمیل شد،چه دلیلی سبب می شود که قالیباف همچنان از کرسی ریاست  بهارستان سودای نقش آفرینی در بهشت را در سر بپروراند و آنچنان پر حجم و فشرده برای رسیدن به بهشت تلاش کنند که  گویی زمام  ششمین دوره شورای شهر در اختیار اوست و هر آنچه حکم کند در شهر اجرا خواهد شد . 

 به هر روی از اینکه درجمع منتخبان شورای شهر تهران چه می گذرد و رایزنی ها بر سر انتخاب گزینه نهایی شهرداری تهران چگونه است خبر دقیقی در دست نیست و آنچه موید بروز اختلافات اساسی در میان 21 منتخب شورا برای انتخاب شهردار تهران است  طولانی شدن  روند انتخاب شهردار است و تعدد گزینه ها و سهم خواهی جریان های سیاسی برای تحمیل گزینه شان به این شورا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر