کد خبر: 117798
A

حجت الاسلام و المسلمین رئیس قوه قضائیه: اگر کسی مستحق آزادی نیست و بیرون آمدن او برای جامعه و امنیت و آرامش مردم مضر است، در زندان بماند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در آخرین برنامه از سفر یک روزه‌ خود به قزوین در جلسه شورای قضایی استان با اشاره به نیازها‌ و مشکلات متعدد دادگستری و مراکز قضایی قزوین‌ گفت به هر میزان که بودجه و امکانات‌ قوه قضاییه اجازه دهد، برای رفع مشکلات استان تلاش خواهد شد‌.

رئیس قوه قضاییه همچنین مجددا در جمع مقامات قضایی بر لزوم توجه جدی به مسأله زندان‌ها، پرهیز از صدور غیرضروری قرار بازداشت موقت و تعیین مجازات‌های جایگزین در راستای حبس زدایی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای توصیه کرد نه‌ تنها دادستان مرکز استان و رئیس کل دادگستری بلکه مجموعه قضات، در طول هفته و روزهای تعطیل از زندان‌ها بازدید و با تک‌تک مددجویان گفت وگو کنند.

وی این سرکشی‌ها و گفت وگو با زندانیان را بسیار مفید توصیف کرد.

رئیس دستگاه قضا در همین راستا تأکید کرد: اگر کسی مستحق آزادی نیست و بیرون آمدن او برای جامعه و امنیت و آرامش مردم مضر است، در زندان بماند؛ اما اگر تشخیص دادید می‌شود نسبت به کسی ارفاق کرد، با استفاده از امکاناتی چون پابند الکترونیک اجازه دهید به آغوش خانواده‌اش بازگردد و بدانید که رضای خدا هم در همین است.

در این نشست صاحبکار معاون راهبردی و فروزان‌مهر معاون مالی و پشتیبانی قوه قضاییه و مسئولان مختلف قضایی استان گزارشی از وضعیت و عملکرد سازمان‌های متبوعه‌شان و نیازها و مطالبات استان ارائه کردند.

همچنین تصمیماتی به‌منظور تأمین نیازهای قضایی استان قزوین در راستای بهبود وضعیت و خدمات‌رسانی دادگستری استان و مجموعه‌های وابسته‌ اتخاذ شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر