کد خبر: 124381
A

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از وقوع ۵۰۰ مورد تیراندازی از ابتدای سال جاری در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ پرویز توسلی زاده در کمیته پیگیری و مقابله با جرایم خشن استان کرمانشاه که با حضور مسئولان قضائی و انتظامی در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به وقوع حدود ۵۰۰ مورد تیراندازی در استان از ابتدای سال جاری تاکنون بر اساس آمارهای پلیس، اظهار کرد: هر کدام آنها می‌توانست منجر به قتل و وقوع حوادث ناگوارتری شود و اگر مدیریت لازم برای برخورد و پیشگیری صورت نگیرد در آینده مشکل ساز خواهد بود.

وی با بیان اینکه تیراندازی یکی از موضوعاتی است که امنیت جامعه را به چالش می‌کشد، افزود: برخورد قاطعانه با افراد تیرانداز به صورت جدی باید در دستور کار مقامات قضائی و انتظامی قرار گیرد کما اینکه هم اکنون نیز این عزم و اراده به صورت جدی وجود دارد و برخوردهای لازم صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه برخورد با جرم تیراندازی یک طرف قضیه است، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد پیشگیری از وقوع این جرم است کما اینکه تجربه نیز به خوبی ثابت کرده همواره پیشگیری بهتر از درمان بوده و نتایج و اثرات بهتری دارد.

توسلی زاده با بیان اینکه اشرافیت خوبی بر جرایم خشن در استان کرمانشاه از سوی دستگاه قضائی و پلیس وجود دارد، گفت: لیست جرایم رخ داده به صورت مرتب از سوی پلیس به دادگستری استان ارائه و به صورت ویژه با آنها برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز هیچ مجرمی در استان کرمانشاه از حاشیه امنیت برخوردار نیست، گفت: امروز عزم دستگاه قضائی و نیروی انتظامی بر برخورد قاطعانه با افرادی است که به هر نحو سعی در ایجاد ناامنی و رعب و وحشت میان مردم را دارند.

توسلی زاده یادآوری کرد: انتظاری هم که در این میان از پلیس می‌رود تشدید مقابله با مجرمان و افراد تیرانداز، جمع آوری اسلحه‌های غیرمجاز و رصد و پایش مداوم مناطق جرم خیز است که تیراندازی‌های بیشتری در آنها انجام می‌شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه در عین حال از مسئولان قضائی استان نیز خواست تا در دادسراها و تمامی مراجع قضائی و دادگاه‌های تجدید نظر شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به جرایم مربوط به تیراندازی اختصاص داده و قرار بازداشت موقت برای افراد تیرانداز را هم در اولویت قرار دهند.

وی همچنین با اشاره به نقش معاونت فرهنگی اجتماعی پلیس کرمانشاه در اقدامات پیشگیرانه و دادن هشدارهای لازم در خصوص مجازات مربوط به تیراندازی، گفت: این معاونت با توجه به جایگاه خوبی که میان شهروندان و اصحاب رسانه دارد می‌تواند اطلاع رسانی‌های لازم را انجام داده و مردم را از اقدامات صورت گرفته پلیس و دستگاه قضائی مطلع کند.

توسلی زاده در پایان با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات پلیس در برقراری نظم و امنیت، گفت: جانفشانی مأموران زحمتکش انتظامی در عرصه‌های مختلف خصوصاً مقابله با مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی بر کسی پوشیده نیست و همه ما قدردان این زحمات و تلاش‌های شبانه روزی هستیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر