کد خبر: 129044
A

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۴ فروردین ماه) با توجه به عدم تردد خودروها و وزش باد مؤثر هوای تهران در وضعیت قابل قبول قرار می‌گیرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز پنجشنبه (۴ فروردین ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و عدم تردد خودروها در روز تعطیل است.

با تقویت ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده در برخی ساعات همراه با افزایش تندی باد در طول روز، پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل می‌شود، هرچند احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد وجود دارد. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پنجشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

تداوم ناپایداری جوی تا صبح روز جمعه (۵ فروردین ماه) همراه با وزش باد سبب برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق می‌شود. افزایش تدریجی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند. این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه ادامه خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر