کد خبر: 129099
A

کارشناس هواشناسی گفت: پیش‌بینی می‌شود امروز استان‌های غرب و شمال غرب کشور با بارش برف و باران مواجه شوند، اما برای استان‌های سواحل دریای خزر انتظار افزایش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما را داریم.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ «فریبا گودرزی» گفت: امروز (جمعه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان و کرمانشاه بارش باران، برف، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: همچنین در استان‌های همدان، زنجان، لرستان، شمال ایلام، گیلان غرب، مازندران و ارتفاعات البرز، قزوین و تهران بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را شاهد خواهیم بود.

گودرزی تصریح کرد: فردا (شنبه) بارش در نواحی شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر ادامه دارد و در استان‌های کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز، زنجان، قزوین و تهران بارش پراکنده انتظار می‌رود.

وی با بیان اینکه بارش‌ها همچنان تا اوایل هفته آتی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: امروز علاوه بر بارش‌ها، در بخش‌هایی از جنوب غرب، غرب، مرکز، دامنه جنوبی البرز، شمال شرق و به تدریج برای شرق جنوب و جنوب شرق کشور وزش باد شدید موقتی را خواهیم داشت که می‌تواند در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک را به دنبال داشته باشد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امروز در شمال غرب کاهش نسبی دما را داریم، گفت: در غرب و جنوب غرب بین ۶ تا ۸ درجه دما کاهشی است اما برای سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش دما ۴ تا ۶ درجه‌ای پیش بینی می‌شود و در شمال شرق نیز افزایش محسوس دما را خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: از امروز تا روز یکشنبه هفته آینده آب‌های جنوب کشور مواج خواهد بود.

گودرزی تصریح کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، تهران برای امروز آسمان کمی ابری دارد که در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید خواهد بود، امروز در ایستگاه مهرآباد کمینه دما ۹ درجه است./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر