کد خبر: 130050
A

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: سه نفر از اعضای یک خانواده بر اثر غرق‌شدگی در ساحل صخره‌ای دریابزرگ چابهار جان باختند.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمود رضا ناصح  در تشریح این حادثه اظهار داشت: جان باختگان، اعضای یک خانواده از مشهد بودند.

وی بیان کرد: این خانواده در هنگام مراجعه به دریابزرگ و هنگام بازی یک خانواده چهار نفره بودند که متاسفانه دختر هشت ساله، پسر پنج ساله و پدر ۳۵ ساله این خانواده غرق شدند.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: برادر کوچک‌تر هنگام بازی در ساحل بر اثر موج دریا به داخل آب هدایت و بعد از آن خواهرش سریعا به طرف دریا می‌رود و غرق می شود و بلافاصله پدر و مادر هم برای نجات فرزندان خود به دریا می‌زنند که متاسفانه پدر هم غرق ولی مادر نجات پیدا می‌کند.

وی گفت: پس از اعلام خبر این واقعه پرسنل اورژانس چابهار در محل حاضر شدند و پس از ساعتی جستجو پیکر بی‌جان ۲ نفر از غرق شدگان توسط تیم‌های امدادی بندرچابهار پیدا شد.

به گفته شاهدان، پدر خانواده که مهارت خاصی در شنا کردن داشته توانسته بود بیش از ۳۰ دقیقه فرزندان خود را آب‌های مواج دریای مکران در آغوش خود نگهدارد اما شدت موج‌ها به‌گونه‌ای بوده که پدر و دو فرزندش را به سمت صخره‌ها هدایت می‌کند و با برخوردهایی که با صخره‌ها ایجاد می‌شود، پدر با وجود همه شجاعت و اراده‌ای که برای نجات فرزندانش داشته است به شدت صدمه می‌بیند و فوت می‌کند. هنوز تیم‌های امدادی درحال پیدا کردن دختر خانواده هستند اما از مسوولان تقاضا می‌شود تیم‌های بیشتری به این منطقه اعزام کنند تا نفر سوم هم پیدا شود.

درحال حاضر پیکر بی جان پدر و پسر خانواده پیدا شده‌ و دختر خانواده هنوز پیدا نشده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر