کد خبر: 131425
A

مدیرکل هواشناسی خوزستان: از فردا انتظار ورود سه موج گرد و خاک را داریم؛ ابتدا گرد و خاک تشکیل شده در مناطق کناری استان خوزستان و در ناصریه عراق که بیشتر مناطق شمال غرب استان خوزستان و استان ایلام را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  مدیرکل هواشناسی خوزستان از ورود سه موج گرد و خاک به استان خوزستان از فردا خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: هم‌اکنون (بعد از ظهر چهارشنبه) در بخش‌های مختلف کشور عراق، سوریه و عربستان شاهد وقوع طوفان‌های گرد و خاک هستیم و از فردا به نوبت استان خوزستان تحت تاثیر این امواج متوالی گرد و خاک قرار خواهد گرفت.

وی افزود: غلیظ‌ترین گرد و خاک در مناطق شرقی سوریه به وقوع پیوسته که با توجه به حالت چرخندی آن، انتظار ورود این گرد و خاک غلیظ را در اواخر روز پنجشنبه در استان خوزستان خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در حقیقت از فردا انتظار ورود سه موج گرد و خاک را داریم؛ ابتدا گرد و خاک تشکیل شده در مناطق کناری استان خوزستان و در ناصریه عراق که بیشتر مناطق شمال غرب استان خوزستان و استان ایلام را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: پس از آن، گرد و خاک تشکیل شده در مرز عراق، اردن و عربستان که بیشتر مناطق غربی و مرکزی استان خوزستان را تحت تاثیر خواهد داد و وزش بادهای متوسط تا نسبتا شدید در مناطق جنوبی و مرکزی نیز باعث برخاستن گرد و خاک داخلی و محلی برای ساعاتی در اواسط وقت فردا تا بعد از ظهر خواهد شد.

سبزه‌زاری گفت: در آخر، گرد و خاک غلیظ و چرخندی واقع در کشور سوریه که انتظار ورود این گرد و خاک را در اواخر پنجشنبه یا اوایل روز جمعه ابتدا در مناطق غربی و سپس سایر مناطق استان خوزستان خواهیم داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر