کد خبر: 132696
A

علاوه بر تهران ادارات و مدارس پنج استان دیگر تعطیل است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ گرد و غبار شدید که از عصر دیروز دوشنبه از کانون‌های کشور عراق وارد خوزستان شده تعطیلی سراسری مدارس و ادارات استان را در روز سه شنبه (امروز) به دنبال داشت.

غلظت گرد و غبار در حمیدیه در ساعت ۲۰ دیروز به ۱۰ هزار، در اهواز به هفت هزار و ۱۴۳، در شادگان به هشت هزار و ۳۳۵ و شوشتر به پنج هزار میکروگرم برمترمکعب رسید.

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش بینی کرده است: فرونشینی گرد و خاک انتقالی از کشور عراق که سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در اغلب نقاط استان شده است تا اواخر وقت چهارشنبه با شدت ضعف ادامه خواهد داشت.

همچنین تا روز پنجشنبه وزش باد به ویژه در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی متوسط تا شدید خواهد بود و احتمال برخاستن گرد و خاک محلی نیز در این مناطق وجود دارد.

پیش از این نیز، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان در پی گرد و غبار شدید روز ۲۷ اردیبهشت مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات سراسر استان را تعطیل اعلام کرد و روز ۲۸ اردیبهشت امتحانات مدارس هفت شهرستان شمالی (به جز پایه نهم) را لغو کرده و ۲ ساعت دورکاری برای ادارات در نظر گرفت.

ادارات و دانشگاه‌های کیش تعطیل شد

با افزایش غلظت گرد و غبار در سطح جزیره کیش، کلیه ادارات، نهادها، سازمان، شرکت های تابعه، بانک ها، بیمه ها، تالار بورس، دانشگاه و مدارس “به جز مقاطعی که امتحان نهایی و هماهنگ دارند” روز چهارشنبه، چهارم خرداد، تعطیل است.

ستاد مدیریت بحران کیش وضعیت این جزیره از لحاظ شاخص آلودگی هوا را در سطح نارنجی اعلام کرد.

با توجه به افزایش غلظت گرد وغبار و ریزگردها و ایجاد شرایط کاهش کیفیت هوا، افزایش شاخص های آلودگی نزدیک به ۱۵۰ رسیده است.

طبق اعلام هواشناسی کیش، از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز آسمان کیش شاهد ورود گرد و غبار با منشا کشورهای همسایه است که هم اکنون این پدیده، دید افقی را به کمتر از ۵۰۰ متر رسانده است. 

ادارات، مدارس و مراکز آموزشی استان قزوین روز چهارشنبه تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: براساس مصوبه جلسه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای استان، ادارات،‌ مدارس و مراکز آموزشی استان روز چهارشنبه تعطیل است.

به گزارش ایرنا ، محمدرضا علیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان با حضور اعضای کارگروه، فرمانداران و مدعوین استانی و شهرستانی در محل سالن مدیریت بحران استان برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه در خصوص تعطیلی ادارات‌، دستگاه های اجرایی، بانک ها، مراکز آموزشی و غیره تصمیمات لازم اتخاذ شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: با عنایت به آلودگی هوا، تصمیمات لازم در خصوص نحوه فعالیت مدارس، مراکز آموزش عالی، دستگاه های اجرایی، شهرداریها، بانک ها، حمل و نقل و معادن و غیره برای روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۳ اتخاذ شد.

علیمی اضافه کرد: براساس مصوبات این جلسه، روز چهارشنبه کلیه مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تعطیل و تنها امتحانات پایه دوازدهم به دلیل اینکه به صورت سراسری برگزار می شود، دایر خواهد بود.

وی اظهار کرد: همچنین کلیه ادارات، مراکز اداری، دانشگاه ها و مراکز آموزشی در روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه تعطیل و تعطیلی بانک‌ها هم در اختیار شورای عالی بانک‌ها قرار گرفت

ادارات، مدارس و دانشگاه‌های کردستان فردا چهارشنبه تعطیل است

بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران کردستان و با توجه به تداوم آلودگی هوا، تمام ادارات و سازمان‌های دولتی، مدارس، مراکز آموزش عالی، بازار و اصناف و مراکز صنعتی سراسر استان، فردا چهارشنبه چهارم خرداد ماه تعطیل است

آلودگی هوا مدارس و ادارات استان مرکزی را برای دومین روز متوالی تعطیل کرد

 استان مرکزی

آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های هوا، مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهر و روستا، دانشگاه‌ها و ادارات این استان را برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه چهارم خرداد تعطیل کرد.

مدارس، دانشگاه ها و ادارات دولتی ۶ شهرستان استان اصفهان چهارشنبه تعطیل است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان:براساس مصوبه کارگره شرایط اضطرار آلودگی هوای استان، در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز، اردستان، نایین و خورو بیابانک مدارس، مرکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی روز چهارشنبه ۴ خردادماه جاری تعطیل است

مدارس و دانشگاه‌های همدان تعطیل شد

مدارس و دانشگاه‌های همدان به دلیل آلودگی هوا در روز چهارشنبه چهارم خردادماه تعطیل است و حضور در مراکز آموزشی صرفاً به منظور شرکت در آزمون‌های پایانی در همان ساعات آزمون صورت می‌گیرد.

 البرز و تهران فردا تعطیلند

 دستگاه‌های اجرایی، مدارس و بانک‌های استان البرز به جز شعب مرکزی فردا چهارشنبه ۴ خردادماه تعطیل است. 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر