کد خبر: 133015
A
عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران بر لزوم تشکیل کمیسیون مشترک و تخصصی برای نظارت بر پروژه‌های مشارکتی شهرداری تأکید کرد و گفت: شهرداری آبادان به دلیل منفعت از تخریب ساختمان سرباز زده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ نرجس سلیمانی در صحن امروز شورای شهر تهران با اشاره به حادثه متروپل اظهارداشت: نظارت دقیق بر پروژه‌های مشارکتی شهرداری ضرورت دارد. در حادثه آبادان که منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنان شد این سوال مطرح است که قوانین و مقررات ساختمانی کمبود و نقصی داریم؟ ما کمبود قانون نداریم البته به روزرسانی آن بنا بر شرایط انجام می شود اما نکته اصلی نظارت است.

عضو شورای شهر تهران افزود: نظارت بر عهده سازمان نظام مهندسی است و این سازمان به شهرداری آبادان در خصوص متروپل هشدار داده بود و شهرداری به دلیل منفعت از تخریب ساختمان سرباز زده است.

سلیمانی با بیان اینکه عدم رابطه موثر و عملیاتی بین سازمان نظام مهندسی و شهرداری باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: شهرداری در پروژه های مشارکتی با توجه به منفعت نمی تواند وارد نظارت شود؛ باید کمیسیون مشترک و تخصصی برای نظارت بر پروژه های مشارکتی شهرداری با حضور کمیسیون نظارت و حقوقی، معماری و شهرسازی، کمیسوین برنامه و بودجه و عمران و حمل و نقل تشکیل شود تا نظارت موثری صورت بگیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر