کد خبر: 136729
A

سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش تعداد فوتی‌های سیل امام‌زاده داوود (ع) گفت: تعداد فوتی‌های سیل به ۵ نفر رسیده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مرتضی مرادی‌پور - سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش آمار فوتی های سیل امروز امام‌زاده داوود گفت: تلفات سیل امروز به ۵ نفر افزایش یافته است و جست‌وجوها برای کشف پیکر جانباختگان احتمالی ادامه دارد. وی تاکید کرد که احتمال افزایش فوتی‌ها وجود دارد.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر نیز با تشریح آخرین جزئیات امداد رسانی در سیل امامزاده داوود، با بیان اینکه تا این لحظه ۵ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و ۹ نفر مصدوم شدند، گفت: ۵۰۰ نفر از مردم توسط عوامل هلال احمر به مناطق امن منتقل شدند.

پیر حسین کولیوند در تشریح آخرین جزئیات امداد رسانی در سیل امامزاده داوود (ع)، اظهار کرد: از ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز بارش شدیدی در کل کشور به ویژه استان تهران آغاز شد که متأسفانه در برخی از مناطق شاهد بروز سیل و آب گرفتگی به خصوص در بخش کن تهران، منطقه امامزاده داوود(ع) بودیم.

وی ادامه داد: در همان زمان های ابتدایی سه تیم از هلال احمر استان تهران به منطقه امامزاده داوود (ع) اعزام شدند و با کمک عوامل آتش نشانی مشغول امداد رسانی شدند.

کولیوند بیان کرد: با توجه به گستردگی حادثه، تیم های امداد و نجات دیگر به منطقه اعزام و در حال حاضر بالغ بر ۱۳۰ نیروی عملیاتی در این حادثه مشغول امداد رسانی هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان این که با تلاش نجاتگران ۵۰۰ نفر از مردم را به مناطق امن منتقل کردیم، اضافه کرد: تا این لحظه ۹ نفر دچار مصدومیت شدند و پنج نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

این مقام مسؤول تصریح کرد: با توجه به وجود گل و لای و آب های زیاد که در برخی موارد باعث ایجاد آوار شده است، ۱۰ سگ زنده یاب جهت تسریع در امداد رسانی در منطقه حضور پیدا کرده و مشغول جستجو برای مفقودین احتمالی هستند.

کولیوند ادامه داد: از میزان خسارت مالی گزارشی دقیق ارائه نشده و میزان خسارت توسط استانداری تهران اعلام خواهد شد.

بنا بر گزارش دیده بان ایران، وزیر کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار و شهردار تهران از روند امداد رسانی هلال احمر و دیگر تیم ها بازدید کردند و در جلسه اضطراری مدیریت بحران، وزیر کشور جهت تسریع در عملیات جستجو و نجات دستوراتی را صادر کرد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر