کد خبر: 137802
A

واکنش رخشان بنی اعتماد به ممنوع الکاری برخی سینماگران: هنرمند، رعیت اربابانِ پادگانی نیست که سر به امربری خم کند / گرو گرفتنِ حق مسلم کار به ازای سکوت در برابر فشار و رنج مردم رسم دولتمردی نیست!

رخشان بنی‌اعتماد، نویسنده و کارگردان برجسته سینمای ایران در واکنش به ممنوع‌الکاری تعدادی از سینماگران توسط سازمان سینمایی در یادداشتی نوشت: «هنرمندِ بی‌اعتنا به شرایط جامعه، هنرمند نیست. هنرمند، مزدور و رعیت اربابانِ پادگانی نیست که سر به امربری خم کند. ممنوع‌الکار کردن هنرمندان سینما و تئاتر، اعلام‌شده و نشده، برای ارعاب همه‌ی اهالی فرهنگ و هنر است تا چشم بر اتفاقات پیرامون ببندند

واکنش رخشان بنی اعتماد به ممنوع الکاری برخی سینماگران: هنرمند، رعیت اربابانِ پادگانی نیست که سر به امربری خم کند
/ گرو گرفتنِ حق مسلم کار به ازای سکوت در برابر فشار و رنج مردم رسم دولتمردی نیست!

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رخشان بنی‌اعتماد نویسنده و کارگردان برجسته سینمای ایران در واکنش به ممنوع‌الکاری تعدادی از سینماگران توسط سازمان سینمایی در یادداشتی نوشت: «هنرمندِ بی‌اعتنا به شرایط جامعه، هنرمند نیست. هنرمند، مزدور و رعیت اربابانِ پادگانی نیست که سر به امربری خم کند.

ممنوع‌الکار کردن هنرمندان سینما و تئاتر، اعلام‌شده و نشده، برای ارعاب همه‌ی اهالی فرهنگ و هنر است تا چشم بر اتفاقات پیرامون ببندند.

گرو گرفتنِ حق مسلم کار و بیان، به ازای سکوت و انفعال در برابر فشار و تنگنا و رنجی که در این دوران بر مردمان تحمیل شده، رسم دولتمردی نیست

رخشان بنی‌‌اعتماد ۲۷ مرداد ۱۴۰۱»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر