کد خبر: 141232
A

فتاح: تا کنون ۳۰۰ میلیارد تومان برای تأمین جهیزیه کمک کرده‌ایم

رییس بنیاد مستضعفان با ارائه آماری گفت: ما در این ۳ سال ۳۰۰ میلیارد تومان برای جهیزیه کمک کردیم و هزینه بسیار بیشتری برای خانه‌دار شدن مددجویان کرده‌ایم.

فتاح: تا کنون ۳۰۰ میلیارد تومان برای تأمین جهیزیه کمک کرده‌ایم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سید پرویز فتاح در مراسم آغاز توزیع ۱۷ هزار سری جهیزیه به مددجویان کمیته امداد با مشارکت بنیاد مستضعفان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان ۲۵ درصد هزینه این ۱۷ هزار جهیزیه را با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان تقبل کرده و سه‌چهارم آن با کمک‌های مردمی توسط کمیته امداد تامین شده و این یعنی این کار بزرگ را مردم انجام دادند.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم در بنیاد مستضعفان در خدمت مددجویان و محرومان هستیم گفت: برای سومین سال متوالی ما توفیق حضور و مشارکت داشتیم و امیدواریم این کار تکرار شود و پشت نوبتی‌های مددجویان به صفر برسد.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ما آمادگی داریم این مشارکتمان را در کل سال انجام دهیم تا مددجویان ماه‌ها در صف نمانند و بر همین اساس بنیاد مستضعفان با تمام ظرفیت پای کار است.

فتاح با تاکید بر اینکه ما در این ۳ سال ۳۰۰ میلیارد تومان برای جهیزیه کمک کردیم و هزینه بسیار بیشتری برای خانه‌دار شدن مددجویان کرده‌ایم، گفت: همکاری ما با بهزیستی و کمیته امداد تنها در حوزه جهیزیه نیست و ما با همکاری کمیته امداد و بهزیستى در حال احداث ۲۸ هزار واحد مسکونی برای مددجویان امداد و بهزیستی هستیم و ۱۴ هزار واحد بهزیستی تکمیل شده و ما آماده‌ایم پس از اتمام این واحدها، پروژه‌های جدیدی تعریف کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: علاوه بر این اقدامات در ۳ ماه اخیر نیز یک میلیون بسته لبنی را برای نخستین بار میان محرومان توزیع کردیم که ۶۰۰ میلیارد تومان برای تامین این بسته‌ها هزینه شد و این روال با قدرت ادامه دارد و تمام سود بنیاد مستضعفان، برای رفع محرومیت، هزینه مستضعفین می‌شود.

وی گفت: همچنین طبق برنامه‌ریزی‌ها امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال در کل کشور پرداخت می‌کنیم چراکه معتقدیم کمک به اشتغال، مکمل بسیاری از اقدامات حمایتی است.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: ما علاوه بر این اقدامات، کمکی هم به ساخت نخستین هتل مناسب‌سازی شده برای معلولان کردیم که خوشبختانه این هتل امروز در شهر مقدس مشهد به بهره‌برداری می‌رسد.

فتاح با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای افزایش مستمری مددجویان گفت: امیدواریم با کمک مجلس و دولت، مستمری مددجویان نیز به میزان قابل قبولی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه کمک به محرومان، اساس کار نظام جمهوری اسلامی است گفت: مردم ما بسیار قدرشناس هستند و من یقین دارم دعای دلشکستگان، یتیمان و افتادگان، دعای مستجاب است و تبدیل به برکت و امنیت برای کشور می‌شود.

فتاح‌ گفت: کمک ما در این شرایط، کمک به امنیت این کشور است و جالب اینجا است از این ۱۷ هزار جهیزیه، بالاترین سهم را کردستان و استان‌های محروم همچون سیستان و بلوچستان دارد و این نشان از توجه به دوردست‌ها و محروم‌ترها است که نشان از نگاه عدالت محورانه نظام اسلامى است که باعث اتحاد مردم ایران شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر