کد خبر: 142264
A

تفاهم‌نامه ستاد امر‌به‌معروف، قوه قضائیه و بسیج برای آموزش ضابطان امر‌به‌معروف

تفاهم نامه سه جانبه آموزش ضابطان امر به معروف و نهی از منکر میان قوه قضاییه، سازمان بسیج مستضعفین و ستاد امر به معروف و نهی از منکر طی مراسمی به امضاء رسید. برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه ضابطان امر به معروف و نهی از منکر، نیازسنجی و تهیه متون آموزشی مورد نیاز، سطح‌بندی دوره‌های آموزشی، شناسایی و سازماندهی آموزشی ضابطان، صدور گواهی‌های آموزشی، انجام ارزیابی‌های آموزشی، سازماندهی و اعزام اساتید، صدور کارت ویژه ضابطان امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل بانک اطلاعات، از محور‌های این تفاهم نامه سه جانبه است

 تفاهم‌نامه ستاد امر‌به‌معروف، قوه قضائیه و بسیج برای آموزش ضابطان امر‌به‌معروف

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  تفاهم نامه سه جانبه آموزش ضابطان امر به معروف و نهی از منکر میان قوه قضاییه، سازمان بسیج مستضعفین و ستاد امر به معروف و نهی از منکر طی مراسمی به امضاء رسید.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ این تفاهم نامه در اجرای دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر همچنین هم افزایی، مشارکت و تعامل نزدیک تر در تحقق اهداف فریضه امر به معروف و نهی از منکر به امضای آیت الله صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین و دکتر اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه رسید.

برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه ضابطان امر به معروف و نهی از منکر، نیازسنجی و تهیه متون آموزشی مورد نیاز، سطح‌بندی دوره‌های آموزشی، شناسایی و سازماندهی آموزشی ضابطان، صدور گواهی‌های آموزشی، انجام ارزیابی‌های آموزشی، سازماندهی و اعزام اساتید، صدور کارت ویژه ضابطان امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل بانک اطلاعات، از محورهای این تفاهم نامه سه جانبه است که این مفاد براساس قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در تفاهم نامه بیان شده است.

آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر نص قانون است

حجت الاسلام صدیقی در این مراسم سازمان بسیج مستضعفین را بازوی اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: این تفاهم نامه با هدف انجام کار جمعی منعقد شد چرا که کار جمعی با آسیب کمتر و نتیجه بهتری انجام می شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر برای احیای این دو فریضه الهی را نص قانون دانست و بیان داشت: امروز دشمن از امر به معروف و نهی از منکر هراس دارد، به همین دلیل رسانه های بیگانه عملکرد ستاد امر به معروف را مورد هجمه قرار می‌دهند.

حجت الاسلام صدیقی با تقدیر از حمایت‌های قوه قضاییه و قوه مجریه از فعالیت‌های ستاد امر به معروف گفت: چندی پیش رئیس جمهور محترم جلسه ای با اعضای ستاد داشتند که بسیار سازنده بود همچنین قوه قضاییه بارها در جلسات شورای عالی و نشست‌های مشترک حمایت جدی خود را از ستاد اعلام کرده و میان ستاد امر به معروف و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم این قوه همکاری خوبی در جریان است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، با اشاره به روایت «کلکمْ راعٍ وَ کلکمْ مَسْئولٌ عَنْ رَعِیتِهِ» تصریح کرد: همه ما نسبت به خود، جامعه، مسئولان و تشکل های مردمی مسئول هستیم.

وی امر به معروف و نهی از منکر را از سنگرهای سرنوشت سازی دانست که اسلام برای حرکت عمومی جامعه در مسیر الهی پیش بینی کرده است و گفت: اسلام، دین زنده و مولد قدرت و عزت است که این قدرت و عزت در بستر حرکت فردی و جمعی جامعه به سمت خدا صورت می‌گیرد.

صدیقی، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از ارکان اسلام برشمرد و بیان داشت: متأسفانه به این آموزه های نقش آفرین که قرآن، روایات و قانون بر آن تأکید کرده به صورت شایسته توجه نشده است.

وی ادامه داد: مؤمنان نباید اجازه دهند قانون امر به معروف و نهی از منکر که در شئون مختلف جامعه بیدارگر و انسجام و ا