کد خبر: 143157
A

موتورسواران تهرانی جای پارک ویژه می‌گیرند

مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل‌ونقل و ترافیک از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها در حاشیه معابر خبر داد.

موتورسواران تهرانی جای پارک ویژه می‌گیرند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل‌ونقل و ترافیک از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها در حاشیه معابر خبر داد.

حسین حسینی‌نژاد گفت: به‌صورت پایلوت چند معبر در مناطق مختلف تهران انتخاب شد تا طرح ساماندهی موتورسیکلت‌ها در آن اجرا شود که براساس این طرح پایلوت، خیابان‌های جمهوری و طالقانی انتخاب شدند و در این معابر فضای پارک خودرو را حذف کرده و با نصب نرده فلزی و خط‌کشی، محل توقف موتورسیکلت‌ها را در کنار خیابان مشخص کردیم.

وی افزود: اجرای این طرح در معابری که به‌صورت پایلوت انتخاب شده، سبب شده است که موتورسیکلت‌ها از سطح پیاده‌رو پاکسازی شده و به‌طور منظم در حاشیه معبر مستقر شوند که این کار علاوه بر برقراری نظم باعث افزایش امنیت نیز شده است.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه در ۲ منطقه این طرح به‌صورت پایلوت اجرا شده و با توجه به موفقیت‌آمیز بودن آن و رضایت مردم، از معاونت حمل‌ونقل ۲۲منطقه درخواست کردیم که معابرشان را که پتانسیل اجرای این طرح را دارد، معرفی کنند تا ساماندهی موتورسیکلت‌ها در دستور کار قرار گیرد، گفت: وقتی برای موتورسیکلت‌ها جای پارک تعبیه شود تردد عابرین در پیاده‌رو تسهیل می‌شود و در حاشیه معبر سواره‌رو، موتورها به‌صورت منظم پارک می‌شوند. چرا که بعضا دیده شده در برخی معابر آنقدر موتور در پیاده‌رو پارک شده که عابر پیاده ترجیح می‌دهد که از مسیر سواره رو حرکت کند که این مسئله خطرزاست.

وی با بیان اینکه در این طرح موتورسیکلت‌ها به جای پیاده‌رو در حاشیه خیابان آن هم با نظم و ترتیب مستقر می‌شوند، افزود: به مناطق اعلام کرده‌ایم که محورهای خود را که مملو از موتورسیکلت است معرفی کنند تا نسبت به ساماندهی موتورسیکلت‌ها در همه مناطق اقدام کنیم.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر