کد خبر: 148620
A

دختر و پسر جوان فعال در اینستاگرام به ده سال حبس محکوم شدند

آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی دختر و پسر جوان فعال در اینستاگرام به دلیل فعالیت در اینستاگرام و انتشار آن در فضای مجازی هر کدام به ده سال حبس محکوم شده‌‌اند.

 دختر و پسر جوان فعال در اینستاگرام به ده سال حبس محکوم شدند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی دختر و پسر جوان فعال در اینستاگرام به دلیل فعالیت در اینستاگرام و انتشار آن در فضای مجازی هر کدام به ده سال حبس محکوم شده‌‌اند.

ارگان اطلاع رسانی قوه قضاییه نوشته است: این افراد (آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی) با راه اندازی صفحه‌ای در ایسنتاگرام فعالیت داشته‌اند و با شروع اغتشاشات در کشور فعالیت‌های خود را روی تشویق مردم به اغتشاش علیه کشور و براندازی متمرکز کرده‌ بودند.

نامبردگان در صفحه‌ای فعالیت می‌کرده‌اند که یک میلیون فالور داشته و در زمان اغتشاشات از صفحه خود برای تبلیغ فراخوان‌ها از جمله فراخوان ۴ آبان استفاده کرده‌اند.

پس از این فعالیت‌ها مسئولین امنیتی در تذکرهایی به این دو آن‌ها را نسبت به فعالیت مخرب خود آگاه می‌کنند که با تکرار اقدامات این دو در انتشار فراخوان‌های غیرقانونی سرانجام در تاریخ ۱۰ ابان ماه ۱۴۰۱ بازداشت می‌شوند.

پس از بازداشت این افراد و انجام تحقیقات اولیه سرانجام در دادسرا اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به این دو تفهیم شده و پرونده به دادگاه انقلاب می‌رود.

آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در صفحات خود در اینستاگرام فراخوان تجمع در روز ۴ آبان ماه را منتشر و به اغتشاش دعوت کرده بودند.

همچنین نامبردگان علاوه بر اینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و یوتیوب هم مطالبی علیه کشور و تشویق مردم به اغتشاش منتشر می‌کرده‌اند.

سرانجام پس از ارسال پرونده به دادگاه و بررسی پرونده و انجام دفاعیات صورت گرفته از سوی متهمان رئیس شعبه به هر دو نفر به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور ۵ سال حبس در نظر می‌گیرد که همین حکم ۵ سال حبس برای هر دو نفر قابل اجرا خواهد بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر