کد خبر: 51838
A

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۹۰ نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از روز گذشته تا کنون روانه بیمارستان و مراکز درمانی شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۹۰ نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از روز گذشته تا کنون روانه بیمارستان و مراکز درمانی شدند.

به گزارش دیده بان ایران؛ عبدالرحمان شهنوازی  درهمین رابطه اظهار داشت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان و گرد و خاک که از روز یکشنبه منطقه سیستان را فرا گرفته به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند.
اظهار داشت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان و گرد و خاک که از روز یکشنبه منطقه سیستان را فرا گرفته به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند.
وی با اشاره به وضعیت درمانی مراجعان به بیمارستان‌ها افزود: ۱۳ نفر از این افراد بستری و ۷۷ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: توفان گرد و خاک با سرعت ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به ۱۹ برابر حد مجاز رساند.
شهنوازی ادامه داد: براثر بروز این پدیده روز گذشته مدارس شهرستان هیرمند تعطیل شدند.
به گفته رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان وزش باد و گرد و خاک از عصر شنبه هفته جاری در شمال استان شروع و رفته رفته بر سرعت وزش باد افزوده شد تا اینکه دیروز بیشینه سرعت وزش باد به ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت رسید.
محمود دیانتی افزود: توفان دیروز دید افقی در محل ایستگاه فرودگاهی زابل را به ۹۰۰ متر کاهش داد و موجب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۲۸۵۳ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۹ برابر حد مجاز برسد و کیفیت هوا را به شدت کاهش دهد.
وی ادامه داد: وزش باد شدید در نقاط مستعد تا امروز در منطقه تداوم دارد.
به گزارش دیده بان ایران، سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱ درصد مساحت کشور) و ۱۹ شهرستان و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر