کد خبر: 53799
A

حجت الاسلام فخرزاده گفت: اگر می‌خواستیم حوادث و وقایع زمان رژیم پهلوی را به اتکای اسناد ساواک روایت کنیم، اساسا هیچ شکنجه‌ای در آن وجود نداشت. در اسناد ساواک نوشته شده فلانی مورد بازجویی فنی قرار گرفت و از چنین گزارش‌هایی نمی‌توان به حقیقت وقایع پی‌برد.

به گزارش دیده بان ایران؛  با درگذشت حمید هوشنگی؛ معاون ستاد تبلیغات جنگ، در روز پنج‌شنبه ۱۷ آبان، ادعایی در توییتر به نقل از نگین شیرآقایی؛ خبرنگار بی بی سی فارسی منتشر شد که واکنش‌های فراونی را برانگیخت. وی مدعی شده بود که حمید هوشنگی به او گفته است شکل شهادت حسین فهمیده، افسانه‌ای ساخته‌ی او برای قهرمان‌سازی بوده است و علت اینکه این مطلب را در زمان حیاتش مطرح نکرده، ترس بوده است. همچنین وی مدعی شده بود که پدر شهید فهمیده نیز از این ماجرا اطلاع داشته است.

 حجت اسلام سعید فخرزاده سال گذشته در دومین روز کارگاه تخصصی خاطره‌نگاری در حوزه ادبیات پایداری که با حضور نویسندگان و محققان استان‌های هرمزگان و سمنان در حوزه هنری برپا شده بود در همین رابطه با بیان این که بخشی از اختلال‌ها در ارتباط افراد با یکدیگر است؛ گفت: چیزهایی پشت روابط و ساختار اداری وجود دارد که باعث اخلال در ثبت وقایع به شکل صحیح می‌شود. در زمانی که در سپاه بودم مامور شدم درباره واقعه شهادت حسین فهمیده و آن روایت معروف تحقیق کنم. هر چه گشتم ، هیچ راوی برای این قصه پیدا نکردم. رزمندگان خرمشهر می گفتند این قصه در بین ما اتفاق نیفتاده است. به سراغ آدم های زیادی رفتیم. خانواده اش هم می گفتند این موضوع را برایمان روایت کرده اند و نمی دانستند که چه کسی روایت کرده است. یک قصه بسیار خوب و تاثیرگذار ما که امروز در کتاب درسی مطرح می‌شود، به دلیل این که به درستی ثبت و درج نشده است، می تواند به راحتی مورد نفی و سوء استفاده دشمنان قرار بگیرد. رد پای آن واقعه را از دفتر امام خمینی (ره) هم پیگیری کردم و برخی گفتند آقای محسن رضایی خبر چگونگی شهادت شهید فهمیده را به امام خمینی داده است. محسن رضایی هم گفت این گونه نبوده است. آقای رحیمیان، رئیس بنیاد شهید گفتند که ما با خانواده شهید فهمیده صحبت کردیم و خانواده آن شهید هم این خاطره را برای ما نقل کردند و ما هم در روزنامه خاطره را چاپ کردیم و روزنامه را به دست امام(ره) رساندیم. ما که خاطرات را جمع آوری می‌کنیم باید به فکر این گونه مسائل و پیچیدگی‌ها باشیم.

منبع : خبرگزاری فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

  • الهام

    یعنیییییییییییییی چیییییییییییی؟؟//

ارسال نظر