کد خبر: 60920
A

کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز گفت: بارش برف سبب کندی حرکت خودروها و لغزندگی جاده کرج - چالوس شده است. او افزود: بارش برف ازشب گذشته محدوده نساء تا کندوان در جاده کرج - چالوس را در برگرفته و ماموران راهداری در حال برف روبی هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه البرز گفت: بارش برف سبب کندی حرکت خودروها و لغزندگی جاده کرج - چالوس شده است.

سروان مسعود خانجانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بارش برف ازشب گذشته محدوده نساء تا کندوان در جاده کرج - چالوس را در برگرفته و ماموران راهداری در حال برف روبی هستند.

وی اضافه کرد: اکنون بیشترین بارش ها از محدوده دیزین تا دهانه جنوبی کندوان است که داشتن زنجیر چرخ در این محور الزامی است. 

خانجانی گفت: بارش ها در جاده کرج - چالوس خطر سقوط سنگ و رانش زمین در این محور را افزایش داده و رانندگان نباید در محدوده هایی که احتمال ریزش وجود دارد، توقف کنند. 

وی افزود: احتمال سقوط سنگ در محدوده امام چشمه تا کندوان در جاده کرج - چالوس بیشتر از سایر نقاط این جاده است . 

این کارشناس به رانندگان توصیه کرد که لوازم ایمنی، پوشاک گرم، مواد غذایی کافی همراه داشته باشند، ضمن آن که رعایت سرعت مناسب در جاده های لغزنده البرز ضروری است. 

جاده کرج - چالوس 160 کیلومتر مسافت دارد که نیمی از آن در استان البرز و نیمی دیگر در حوزه استحفاظی استان مازندران واقع شده است. 

روزانه به طور متوسط بیش از 220 هزار خودرو در جاده کرج -چالوس عبور می کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر