کد خبر: 61788
A
هشدار درباره وقوع سیل در گمیشان استان گلستان

وزیر ارتباطات از کاهش جزئی محدوده سیل در منطقه آق قلا استان گلستان در پنج روز گذشته خبر داد و با اشاره به تحلیل‌های بدست آمده از داده‌های ماهواره‌ای، نسبت به افزایش مجدد سطح آب در این منطقه به سبب جاری شدن سیلاب ناشی از ذوب برف‌ها در روزهای آینده هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ وزیر ارتباطات از کاهش جزئی محدوده سیل در منطقه آق قلا استان گلستان در پنج روز گذشته خبر داد و با اشاره به تحلیل‌های بدست آمده از داده‌های ماهواره‌ای، نسبت به افزایش مجدد سطح آب در این منطقه به سبب جاری شدن سیلاب ناشی از ذوب برف‌ها در روزهای آینده هشدار داد.

آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار نقشه تغییرات مناطق سیل زده استان گلستان در حد فاصل چهارم تا نهم فروردین ماه، نوشت: بنا بر اطلاعات ماهواره‌ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده در پنج روز اخیر، اگر چه محدوده سیل در آق قلا کمی کاهش یافته، اما در گمیشان به شدت افزایش یافته است.

وی افزود: برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش‌بینی می‌شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، مساحت منطقه سیل زده در استان گلستان در روز نهم فروردین ماه در حالی نزدیک به ۳۲ هزار هکتار برآورد شده که در روز چهارم فرودین ماه سطح منطقه سیل زده در این استان نزدیک به ۲۴ هزار هکتار بوده است که نشان می‌دهد طی پنج روز سطح مناطق سیل زده چیزی حدود ۸ هکتار افزایش یافته است.

این درحالی ست که پژوهشگاه فضایی ایران در چند روز گذشته با انتشار گزارشی ضمن پیش بینی ذوب شدن پوشش برفی، از احتمال تشدید آب گرفتگی و وقوع سیلاب در استان گلستان خبر داده بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر