کد خبر: 68780
A

علی‌اکبر رائفی‌پور که قرار است در نشستی سیاست‌های ارزی دولت را نقد کند، می‌گوید: مطالعات اقتصادی فراوانی دارد و پراید ۵۰ میلیون تومانی و گوشت هر کیلوگرم ۱۰۰ هزار تومان را با مدل‌سازی پیش‌بینی کرده بود.

به گزارش دیده بان ایران؛ رائفی‌پور گفت: در دانشگاه شاهرود حسابداری خوانده‌ام. البته واحدهای مشترک رشته حسابداری و اقتصاد آنقدر هست که نشود این دو را از یکدیگر تفکیک کرد.

هنگامی که رائفی‌پور را عمداً دکتر خطاب کردیم، پاسخ داد: من دکتر نیستم، اما مطالعات اقتصادی فراوانی دارم. در مؤسسه نیز واحد اقتصادی داریم و به‌طور مفصل کار اقتصادی انجام می‌دهیم.

دلار ۱۲ هزار تومانی را با مدلسازی پیش‌بینی کرده بودم

وی اظهار کرد: من دلار ۱۲ هزار تومانی، پراید ۵۰ میلیون تومانی و گوشت کیلویی ۱۰۰هزار تومان را پیش‌بینی کرده بودم و این کار را نیز با مدلسازی انجام دادم.

رائفی‌پور در پاسخ به اینکه آیا در حوزه اقتصادسنجی هم فعالیت کرده، گفت: خیر، ما در مؤسسه مصاف کارگروه اقتصادی داریم و از متخصصان دعوت می‌کنیم. به آنها مسائل روز را می‌گوییم تا مطالعه کنند. تحصیلات من مرتبط با اقتصاد اما علاقه من فِرَق، ادیان و عرفان‌ها بوده است. البته ما در مؤسسه مصاف وقتی احساس کنیم در جامعه ضرورتی وجود دارد که باید به آن پرداخته شود، اگر دیگران وارد شوند، ما وارد نمی‌شویم. ولی وقتی بقیه ساکت هستند یا اینکه فعالند، اما نیرو کم است، وارد می‌شویم. اکنون ۱۰ سال است که نامگذاری سال‌ها اقتصادی است و مؤسسه هر جایی که ببیند نیاز به کار هست، وارد می‌شود؛ در نتیجه به اقتصاد هم وارد شدیم.

وی در پاسخ به اینکه چرا از متخصصان آن رشته دعوت نمی‌کنید، گفت: اگر این‌گونه تفکیک کنیم، باید به ابن‌سینا و شهید مطهری هم ایراد بگیریم که چرا در حوزه‌های غیرتخصصی وارد شده‌اند.

هنگامی که از رائفی‌پور سؤال شد چرا خود را به‌عنوان پژوهشگر اقتصاد سیاسی معرفی کرده، این‌طور جواب داد: درسش را خوانده‌ام، روی آن مطالعه داشتم و البته قرار هم نیست خیلی صحبت کنم. بیشتر کار مدیریت پنل را انجام می‌دهم، ولی اگر لازم باشد، خودم هم صحبت می‌کنم.

وی در انتها با خنده گفت: شما که خبر می‌زنید، ما را بزنید، ولی روزتان مبارک. البته سر پل صراط، یقه شما را می‌گیرم.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر