کد خبر: 68781
A

وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات که در توییت‌های خود اصرار به استفاده از هشتگ حق الناس دارد با وجود پرداختن برخی کاربران به این موضوع، تاکنون هیچگونه پیگیری در این خصوص نکرده و واکنشی نشان نداده است.

به گزارش دیده بان ایران ؛ یک فعال سیاسی اصلاح طلب که اکنون در زندان بسر می برد گزارشی از افزایش هزینه تماس تلفنی زندانیان با خانواده، توسط باندهای فساد در وزارت ارتباطات ارائه داده است.
 
در این گزارش آمده است: سربازان و زندانیان، اعم از سیاسی و غیره  دو قشر بدون درآمد جامعه هستند که بالاجبار مدتی را در محلی که برای آنها مشخص شده، دور از خانواده سپری می‌کنند.
تنها راه ارتباطی سربازان و زندانیان با خانواده‌هایشان، از طریق تلفن کارتی و تلفن اینترنتی یا (IN) است. از دو سال پیش که در پی افزایش تحریم‌ها، واردات مواد اولیه کارت‌های خام پی‌وی‌سی به حداقل رسید، عرضه کارت‌های تلفن عمومی به حداقل رسید. از سوی دیگر سامانه اینترنتی مخابرات که وظیفه فروش اینترنتی شماره و رمز کارت‌های IN را دارد مدتهاست که از کار افتاده است. این در حالیست که کارت‌های تلفن عمومی و IN که مخابرات ۱۰ تا ۲۰ درصد پایین‌تر از مبلغ شارژ کارت عرضه می‌کرد، در بازار سیاه به چندین برابر قیمت واقعی به فروش می‌رسد.
کارت‌های تلفن ۵ هزار تومانی که مخابرات ۴۵۰۰ تومان می‌فروخت امروز در بازار سیاه شهر (خارج از پادگان و زندان) ۳۵ هزار تومان و داخل زندان تا ۵۰ هزارتومان به فروش می‌رسد. کار‌ت‌های IN دوهزار تومانی نیز که مخابرات ۱۶۰۰ تومان می فروخت امروز در بازار سیاه به قیمت ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان به وفور در دسترس است.
خانواده زندانیان و سربازان با وجود آنکه درآمد محدودشان به خاطر زندانی شدن یا سرباز بودن یکی از اعضای نان‌آور، کاهش یافته و کفاف زندگی را نمی‌دهد، باید برای هر تماس ده دقیقه‌ای عضو زندانی یا سرباز، با خانواده ۵ هزار تومان پرداخت کنند. این در حالیست که این رقم برای شهروندان عادی خارج از زندان یا پادگان، کمتر از پانصد تومان است.
کارت‌های مذکور در بازار توسط سوداگرانی که دارای ارتباطات فاسد با مخابرات هستند به این قشر خاص به فروش می رسد. تخلف شرکت‌های زیرمجموعه مخابرات در عدم ارائه این کارت‌ها در بازار و ایجاد بازار سیاه توسط عوامل این مجموعه ها نیز مشهود است.
وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات که در توییت‌های خود اصرار به استفاده از هشتگ حق الناس دارد با وجود پرداختن برخی کاربران به این موضوع، تاکنون هیچگونه پیگیری در این خصوص نکرده و واکنشی نشان نداده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر