کد خبر: 71135
A

مردم درباره دریافت کارت ملی مشکل دارند و می گویند این کار با تاخیر انجام می شود.آیا دلیل عدم صدور کارت ملی و زمان طولانی یک ساله آن نبود تکنولوژی است؟

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  بر اساس آنچه در فضای مجازی شنیده‌ایم،تکنولوژی صدور کارت ملی در ایران وجود ندارد و به همین دلیل است که تاخیر برای صدور دارند.اگر برای انجام این طرح زیرساخت‌های لازم فراهم نبود چرا اصرار بر انجام آن وجود داشت؟

 

علت تأخیر در صدور کارت ملی چیست؟

مصطفی باقری یکی از مراجعه کنندگان به باجه‌های پستی برای دریافت کارت ملی خود در شهرستان شهرضا اعلام کرد: من چند ماه است که برای ثبت نام کارت ملی اقدام کردم اما هنوز کارت ملی من صادر نشده است.

وی تاکید کرد : دلیل این همه تاخیر را نمی فهمم اما بر اساس آنچه در فضای مجازی شنیده‌ام موضوع این است که تکنولوژی صدور کارت ملی در ایران وجود ندارد و به همین دلیل است که تاخیر برای صدور دارند.

باقری در ادامه گفت : اگر برای انجام این طرح زیرساخت‌های لازم فراهم نبود چرا اصرار بر انجام آن وجود داشت در حالی که همه کارهای دولتی و بانکی با این کارت انجام می شود؛من هنوز نتوانستم  از کوچکترین حقم به عنوان یک شهروند استفاده کنم.

مشکل از پست نیست

در مراجعه به مراکز پستی مختلف و گفت‌وگو با پرسنل این موضوع را متوجه شدم که تاخیر در صدور کارت ملی به این دلیل نیست که در مرکز پستی کم کاری می‌شود. یکی از پرسنل شرکت پست تاکید کرد:  ما در این مرکز کار خود را به طور کامل انجام می دهیم اگرچه پیش از عید و شروع سال جدید باجه های پستی بسیار شلوغ تر از زمان‌های عادی بود اما حداکثر انتظار مردم برای انجام فرآیند صدور کارت ملی بین ۱ تا ۲ ساعت بوده است.

وی ادامه داد: مسلما ما از معطلی مردم خوشحال نمی شویم اما چه کنیم که تعداد محدودی پرسنل داریم و این موضوع صدور کارت ملی یک موضوع حساس است و نیاز به دقت بالا دارد.

ما از معطل ماندن مردم خوشحال نمی شویم اما چه کنیم که تعداد محدودی پرسنل داریم و این موضوع صدور کارت ملی یک موضوع حساس است و نیاز به دقت بالا دارد.

این پرسنل شرکت ملی پست در ادامه گفت: همیشه از مردم خواستیم صبوری داشته باشند تا بتوانیم روند کاری آنها را به صورت مطلوب به انجام برسانیم اما باز هم تاکید می کنم مشکل صدور کارت ملی با موضوع تحویل کارت ملی دو مقوله جدا است که در بخش تحویل کارت ما اصولی نداریم نداریم.

برای پیگیری این موضوع با حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست گفت‌وگو کردیم.

رجیستری کارت های ملی، علت تأخیر در صدور کارت ملی است

شرکت ملی پست هیچ مشکلی برای تحویل کارت ملی ندارد و مراجعان می‌توانند در اسرع وقت برای ثبت نام مراجعه کنند و به محض رجیستر شدن کارت‌های ملی ، کارت ملی خود را دریافت کنند.

حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست درباره تحویل کارت های ملی توضیح داد: از همان روز اول اجرای طرح رجیستری، ما به عنوان مجری برای تحویل کارت های ملی و ثبت نام انتخاب شدیم و حداکثر تلاش مان را داشتیم تا مردم با کمترین معطلی بتوانند به ثبت نام کارت ملی را انجام دهند.

وی افزود: باید مراجعان به به همان دفاتر پستی مراجعه کنند که برای ثبت نام اقدام کردند.

 

نعمتی تاکید کرد : آنچه اهمیت دارد این است که کارت های ملی باید ثبت و سفارش داده شوند و پس از رجیستری به باجه های پستی تحویل داده شده تا مراجعان بتوانند با تحویل رسید کارت ملی جدید خود را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: عمده مشکلاتی که در موضوع تحویل کارت های ملی وجود دارد مربوط به رجیستری است.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست در پایان خاطر نشان کرد: شرکت ملی پست هیچ مشکلی برای تحویل کارت ملی ندارد و مراجعان می‌توانند در اسرع وقت برای ثبت نام مراجعه کنند و به محض رجیستر شدن کارت‌های ملی ، کارت ملی خود را دریافت کنند.

با این اظهارات ، به نظر می رسد باید فکری برای سریعتر انجام شدن رجیستر کارت ملی کنند تا هم معطلی مردم کمتر شود و هم انتظار برای دریافت کارت ملی کوتاه!

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر