کد خبر: 76030
A

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت: این طرح به زودی عملیاتی می‌شود و احکام نیز از اول مهر ماه محاسبه خواهد شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ احمد ناصری اظهار داشت: با وجود کمبودهایی که در سال گذشته پیش‌بینی شده بود اما در مهر ماه امسال هیچ کلاس درسی بدون معلم نبود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۳۰۰ معلم حق التدریس در انتظار جذب را از ابتدای سال جذب کردم، افزود: علاوه بر این از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، بخش غیردولتی و سربازمعلم ها نیز جذب نیرو داشتیم و در مجموع توانستیم ۱۳۴۳ معلم را در نیمه نخست سال جذب کنیم.

وی با بیان اینکه بیشترین جذب دستگاه‌های اجرایی استان نیز در آموزش و پرورش بوده است، گفت: این در وضعیتی است که در کل کشور کمبود نیرو احصا شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه جذب اصلی آموزش و پرورش از دانشگاه فرهنگیان است، گفت: ۴۲۶ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و از ابتدای آغاز تحصیلات نیز بورسیه استخدام بوده و حقوق ماهانه دریافت می‌کنند.

پوشش انواع بیمه ویژه فرهنگیان اردبیل

ناصری با اشاره به برخی تمهیدات رفاهی ویژه معلمان افزود: هرچند قادر به افزایش قدرت خرید معلم با افزایش حقوق نیستیم اما تلاش شده معلمان برخی خدمات را ارزان‌تر دریافت کنند.

وی با تاکید به اینکه در این راستا توسعه مراکز آموزشی- رفاهی و خانه‌های معلم انجام شده است، اظهار کرد: در مراکز رفاهی فرهنگیان می‌توانند اقامت و برگزاری مراسمات خود را تجربه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: علاوه بر این ۳ مرکز درمانی در اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد ویژه فرهنگیان به بهره‌برداری رسیده و ۲ مرکز دیگردر نمین و گرمی نیز در شرف بهره‌برداری است.

ناصری با بیان اینکه پوشش انواع بیمه ویژه فرهنگیان استان زمینه‌سازی شده است، افزود: همچنین اعطای تسهیلات بانکی با یک، ۴، ۱۲ و ۱۸ درصد به متقاضیان اعطا می شود.

وی با اشاره به ۳ فروشگاه تامین کالاهای اساسی ویژه فرهنگیان گفت:  تامین کالاهای اساسی از فروشگاه‌های طرف قرارداد در حال اجرا است و ماهانه از حقوق فرهنگیانی که خریدی انجام داده‌اند، کاسته می شود.

استقبال ۱۱۰۰ معلم از طرح معلمان تمام وقت

ناصری در خصوص تامین مسکن نیز گفت: طی تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی سازو کارهایی برای تامین مسکن فرهنگیان رایزنی شد و سهمیه ای در طرح اقدام ملی تولید مسکن برای فرهنگیان پیش‌بینی شد.

وی به اجرای طرح معلم تمام وقت در اردبیل اشاره کرد و گفت: معلم به جای ۲۴ ساعت، ۳۰ ساعت تدریس می کند و ۱۷.۵ درصد به حقوق وی اضافه می شود که سال گذشته ۳۵۰ نفر استقبال کردند و امسال این رقم به ۱۱۰۰ نفر رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و افزود: این طرح به زودی عملیاتی می‌شود و احکام نیز از اول مهر ماه محاسبه خواهد شد.

ناصری همچنین به پرداخت مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و گفت: از شهریور تا آبان ماه امسال، ۱۲۰ میلیارد تومان مطالبات فرهنگیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه پاداش بازنشستگان سال ۹۷، مطالبات قبلی پاداش بازنشستگان از سال ۸۸، در این پرداختی بود، گفت: همچنین فوق‌العاده مدیران مدارس، اضافه تدریس معلمان در سال ۹۷، امتحانات تا دی ماه و سنوات ارفاقی معلمان استثنایی به همراه مطالباتی دیگر پرداخت شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر