کد خبر: 76527
A

سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری از شهروندان خواست برنامه‌های بانکی مورد نیاز خود را از منابع معتبر دریافت کنند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ سرهنگ محمد علی رجبی، سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اظهار داشت: با توجه به الزام بانک‌ها برای عملی کردن رمز‌های یکبار مصرف (پویا)، کلاهبرداران سایبری با طراحی اپلیکیشن‌های جعلی رمز ساز به دنبال سرقت اطلاعات بانکی کاربران هستند تا بدین وسیله با دسترسی به اطلاعات کاربران نسبت به خالی کردن حساب افراد اقدام کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه هدف از ساخت اپلیکیشن‌های جعلی سرقت اطلاعات کاربران و گذرواژه‌های آنان است، خاطر نشان کرد: افراد سودجو با شیوه‌های مختلف مهندسی اجتماعی و تبلیغات گسترده در شبکه‌های مجازی، اپلیکیشن جعلی خود را به کاربران معرفی کرده و در نظر دارند هموطنان را نسبت به فعال سازی و نصب این برنامه‌ها ترغیب کنند.

سرهنگ رجبی در توصیه به شهروندان گفت: لازم است برای فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف، حتما با مراجعه‌به سایت بانک مربوطه، راهنمای فعال کردن رمز یک‌بارمصرف را دریافت کرده و در صورت اقدام برای دریافت اپلیکیشن رمز پویا، حتما به فروشگاه‌های آنلاین معتبر یا شعب بانکی مراجعه و از واگذاری گوشی تلفن همراه به سایر افراد خوداری کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه برای دریافت رمز یک بار مصرف نیازی به پرداخت وجه و یا ثبت نام در هیچ سایتی نیست، از هموطنان خواست: به پیام‌ها و درخواست‌های مشکوک بخصوص پیامک‌ها از خصوط شخصی اعتنا نکرده و در صورت مواجهه با موارد مشابه آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا با ما در میان بگذارند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر