کد خبر: 77158
A
هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت که استعفای «بهاره آروین» و «ناهید خداکرمی» دو عضو این شورا به دلیل شرایط حساس کشور منتفی شده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، امروز سه‌شنبه پیش از آغاز جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: پیش از جلسه علنی، یک نشست هم اندیشی در شورا برگزار شد و در آن،  اعضای شورای شهر تهران نظر خود را درباره درخواست استعفای خانم‌ها بهاره آروین و ناهید خداکرمی بیان کردند.

 

وی افزود: نظر جمع بر این بود که نباید اعضا در این شرایط حساس اینگونه عمل می‌کردند اما باید بدانیم که روحیه افراد با یکدیگر فرق دارد.

 

رییس شورای تهران ادامه داد: بحث سنگینی در این زمینه مطرح شد. اعضا شرایط حساس کشور را تبیین و تاکید کردند که در این وضعیت، رفتارهایی مانند استعفا درست نیست.

 

هاشمی گفت: خانم ها آروین و خداکرمی نیز توضیحاتی در باره درخواست خود دادند اما سرانجام نظر اعضا را پذیرفتند و از پیگیری موضوع استعفا انصراف دادند.

 

روز یکشنبه هفته جاری، بهاره آروین یا انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود، از احتمال استعفا از پنجمین دوره شورای شهر تهران به دلیل «ناامیدی» از انجام اصلاحات لازم در ساختار اداره شهر خبر داده بود.

 

ساعتی بعد از آروین، ناهید خداکرمی عضو دیگر شورا نیز مطلبی در حساب  کاربری اینستاگرام خود منتشر و از ادامه فعالیت در شورای شهر ابراز ناامیدی کرده بود.

 

هاشمی در ادامه درباره جلسه هم اندیشی صبح امروز که همواره با حضور شهردار تهران برگزار می شود، گفت که جلسه امروز بدون حضور پیروز حناچی، شهردار تهران برگزار شد.

 

وی افزود: در این جلسه هم اندیشی، موضوع  متمم بودجه سال 99 شهرداری تهران نیز بررسی شد.

 

رئیس شورای شهر تهران گفت: درباره متمم بودجه اختلاف نظر وجود داشته که به کمیسیون تلفیق شورای شهر ارجاع شده است و ما درخواست  نظرخواهی نسبت به این موضوع داشتیم.

 

یکصد و نودمین جلسه شورای شهر تهران هم اکنون با حضور 17 عضو آغاز شده است.

 

شورای شهر تهران در مجموع 21 عضو دارد./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر