کد خبر: 77800
A

رئیس شورای شهر تهران گفت: این روز‌ها شاهد هستیم که بخش قابل توجهی از مسئولان فعلی و گذشته نظام در صدا و سیما تخریب می‌شوند.

به گزارش دیده بان ایران؛ رئیس شورای شهر تهران گفت: این روزها شاهد هستیم که بخش قابل توجهی از مسئولان فعلی و گذشته نظام در صدا و سیما تخریب می‌شوند.

محسن هاشمی در حاشیه یکصد و نود و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درخصوص کمک شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر گفت: این روزها مساله کمک شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر در فضای مجازی مطرح شده است؛ این موضوع که مدیریت شهری بجای تصدی‌گری در فعالیت‌های فرهنگی، به تسهیل وحمایت بپردازد از راهبردهای شورای پنجم است و با توجه به مخاطبان جشنواره که از شهروندان تهرانی هستند و بخش عمده هزینه استفاده از جشنواره را می پردازند، کمک مدیریت شهری که عمدتا در قالب اجازه از زیرساخت‌ها نظیر سالن، بیلبورد و امکانات فیزیکی است، اقدامی فرهنگی به شمار می‌آید.

هاشمی ادامه داد: البته در گذشته، میزان کمک بیشتر و حجیم تر بوده است اما با توجه به شرایط اقتصادی مدیریت شهری و شفاف سازی، میزان کمک کاهش و شفاف شده است و مدیریت شهری نیز از انتقادات سازنده و توام با پیشنهاد برای بهبود کارایی واثربخشی فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی شهرداری استقبال می کند.

او با بیان اینکه در آستانه نخستین سال از دهه پنجم انقلاب قرار گرفتیم و سالی پرحادثه و دشوار را پشت سرگذاشتیم، اظهار داشت: انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری، امروز با چالش، مشکلات و تهدیدهای داخلی وخارجی مواجه است و موثرترین قدرت برای دفاع از انقلاب، وحدت، همدلی و همراهی همه نخبگان ومردم برای دفاع از ایران است.

هاشمی با تاکید بر اینکه وحدت، به معنای تک صدایی نیست، تصریح کرد: وحدتی ارزشمند است که برخاسته از صداها و سلایق گوناگون باشد، نه حذف و نشنیدن دیدگاههای مختلف و تکرار یک سلیقه ونظر.

او با انتقاد از رسانه ملی و تریبونهای رسمی کشور که در روزهای اخیر مطالب نادرستی از آنها اظهار می شود گفت: این روزها شاهد هستیم که بخش قابل توجهی از مسئولان فعلی وگذشته نظام تخریب می شوند و حقایق تحریف می گردد، اما امکان پاسخگویی متناسب ومنصفانه فراهم نمی‌شود.

او با تاکید بر اینکه باید فضای فعلی تغییر کند، افزود: باید در آستانه انتخابات حساس پیش رو، که پرشور بودن انتخابات و میزان مشارکت بالا می تواند خطر تهدیدات را برای کشور کاهش دهد، فضای فعلی در هفته های آینده تغییر کند و شورای محترم نگهبان با سعه صدر و افزایش دامنه تنوع سلیقه کاندیداهای تایید شده وصداوسیما با ایجاد توازن و رعایت بیطرفی و انصاف در استفاده سلایق مختلف از رسانه ملی در این موضوع نقش کلیدی دارند.

او همچنین از زحمات شهردار تهران در کمک به هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان تشکر کرد./ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر