کد خبر: 80220
A
حجت الاسلام رئیسی:

رئیس قوه قضاییه گفت: اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی برای کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده، اتمام حجت است.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه به صورت سرزده در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران حضور یافت.

رئیس قوه قضاییه در این جلسه گفت: اختیاراتی که شورای عالی امنیت ملی با تنفیذ رهبر معظم انقلاب برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا به مسئولان اجرایی داده، اتمام حجت است. 

وی افزود: اختیارات لازم داده شده، همه دستگاه‌ها به کمک دستگاه بهداشت و درمان کشور بشتابند، در صورت نیاز جلسه ستاد مقابله با کرونا در عالی‌ترین سطح، باید هر روز برگزار شود نه هفته‌ای یکبار.

رئیس قوه قضاییه گفت: دوست داشتم در بیمارستان‌های محل بستری بیماران مبتلا به کرونا حاضر می‌شدم و ضمن عیادت از بیماران به پزشکان و پرستاران فداکار کشور از نزدیک خداقوت می‌گفتم. 

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تصریح کرد: با برخی از مدیران این بیمارستان‌ها در استان‌های تهران، قم و گیلان تلفنی گفت‌وگو کردم و ضمن خداقوت به این عزیزان از آن‌ها خواستم سلام من را کادر درمانی خود ابلاغ کنند.

وی افزود: به دادستان‌های سراسر کشور دستور داده‌ام با احتکارکنندگان به شدت و سرعت برخورد کنند. برخی فکر می‌کنند کار دستگاه‌های نظارتی مچ‌گیری است، در حالی که مجموعه‌های نظارتی باید همراه با دستگاه‌های اجرایی و در کنار آن‌ها کمبود‌ها و نیازمندی‌های موجود را از مسئولان مطالبه کنند.

لازم به ذکر است رئیس قوه قضاییه صبح امروز به صورت تلفنی با ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، سیامک ریماز رئیس بیمارستان رازی گیلان، پرهام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم و میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری برای پیگیری وضعیت درمان بیماران کرونا گفت‌وگو کرد و ضمن تقدیر از خدمات و زحمات ارائه شده به جامعه پزشکی خداقوت گفت.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در این گفت‌وگوی تلفنی در جریان آخرین وضعیت بیماران تحت درمان، کاستی‌ها و نیازمندی‌های این مجموعه‌ها قرار گرفت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر