کد خبر: 80402
A

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به احتمال اندک قرنطینه پایتخت گفت: کاهش ساعات کاری و یا شیفت‌بندی مناسب و صدور کارت تردد برای تهران‌نشین‌ها می‌تواند در این شرایط بحرانی کمک کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ زهرا نژادبهرام در گفتگویی، در مورد عملکرد شهرداری تهران در مقابله با کرونا اظهار کرد: شهرداری تهران بلافاصله پس از اعلام خبر شیوع ویروس کرونا در کشور اقدامات اولیه را آغاز کرد و شورای شهر نیز مصوبات لازم را در این زمینه ابلاغ کرد.

وی افزود: از همان ابتدای شیوع ویروس در تهران حمل و نقل عمومی با کمال رعایت موارد بهداشتی ضدعفونی شدند و سازمان  پسماند نیز در این زمینه همکاری های خوبی را انجام داد .

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران بیان کرد: همچنین مراکز ۱۳۷ و ۱۸۸ با شهروندان در ارتباط بود و  تجهیز سوله‌های مدیریت بحران به‌خوبی صورت گرفت؛  آتش‌نشانی تهران نیز روزانه بسیاری از نقاط شهر را ضدعفونی کرد که کمک شایانی به تهران حساب می شود.

نژادبهرام در مورد احتمال قرنطینه شدن شهر تهران گفت: شهر تهران پایتخت کشور است و شرایطی متفاوت دارد؛ ساعات اداری تغییر نکرده و بسیاری از شهروندان در حال تردد در شهر هستند.

وی ادامه داد: تهران در شب حدود ۸ و نیم میلیون جمعیت دارد و در روز ۱۲ میلیون که نشان از رفت و آمد بالا در کلانشهر تهران دارد که امکان قرنطینه کردن تهران را بسیار پایین می آورد مگر اینکه اقدام هماهنگ‌شده‌ای با دیگر نهادها و ارگان‌ها صورت بگیرد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران پیشنهاد داد: کاهش ساعات کاری و یا شیفت‌بندی مناسب  و صدور کارت تردد برای عبور و مرور در شهر تهران می تواند در این شرایط بحرانی به شهر تهران کمک کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر