کد خبر: 81133
A

وزارت کشور عربستان از منع آمد و شد در تمامی مناطق مکه مکرمه و مدینه منوره از امروز، ۱۴ فروردین‌ماه، تا اطلاع ثانوی خبر داد.

 یه گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، وزارت کشور عربستان اعلام کرد: از امروز آمد و شد به صورت ۲۴ ساعته در تمامی مناطق مکه و مدینه ممنوع است و این ممنوعیت تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

یک منبع مسئول در وزارت کشور عربستان اعلام کرد: این اقدامات در راستای تلاش‌های مقامات این کشور برای مقابله کرونا و اجرای توصیه‌های مراجع ذی‌صلاح بهداشتی برای بالا بردن میزان تدابیر احتیاطی و اقدامات پیشگیرانه در حرمین شریفین و حفظ سلامت شهروندان و اتباع خارجی صورت می‌گیرد.

این منبع اعلام کرد: در راستای این منع آمد و شد ۲۴ ساعته، ممنوعیت ورود و خورج به این دو شهر ادامه دارد، این در حالی است که ممنوعیت ورود و خروج شامل گروه‌های مستثنی از کارمندان مؤسسات حیاتی در بخش های دولتی و خصوصی نمی‌شود.

یادآوری می‌شود، پادشاه سعودی، ۶ فروردین‌ماه سال جاری نیز در راستای تشدید اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، دستوری پنج بندی صادر کرد که یکی از آنها ممنوعیت ورود و خروج از ریاض، مکه و مدینه بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر