کد خبر: 82210
A

استاندار گیلان با اشاره به بازگشایی پاساژها تا ساعت ۱۸ افزود: مطابق تصمیم ستاد ملی؛ مشاغل پرریسک موجود در پاساژها کماکان تعطیل هستند و رستوران‌ها صرفاً به صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمانی استان، بر ضرورت توجه به شأن، منزلت و کرامت انسانی پزشکان فرهیخته و پرستاران دلسوز بویژه در فضای رسانه ای تأکید کرد.

وی ادامه داد: برابری تعداد مبتلایان بستری و ترخیص شدگان در روزهای اخیر به معنای همکاری مطلوب مردم در اجرای طرح های مختلف از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی است و مراکز درمانی و بیمارستانی استان شرایط بهتری را از حیث ارائه خدمات پیدا کرده اند، اما این به منزله حل مشکل بیماری نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: طرح های اجرا شده از ابتدای اسفندماه همچون طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و غربالگری مردم، اثرگذاری بالایی در کاهش چرخه انتقال ویروس کرونا داشته و این طرح پس از همکاری بسیجیان و مراقبان سلامت و بهورزان در مرحله اول، هم اکنون از طریق دانشگاه علوم پزشکی به صورت پیوسته اجرا می‌شود تا افرادی که با بیماران کرونایی در تماس بودند رصد و پایش شوند.

وی با اشاره به انعکاس نیازمندی‌های زیرساختی استان در بخش بهداشت و درمان به مقامات عالی کشوری گفت: درخواست کردیم تا از مبلغ در نظر گرفته شده از محل صندوق توسعه ملی، به حوزه بهداشت و درمان گیلان متناسب با نیازمندی‌ها، جمعیت ثابت و حضور گردشگران و مسافران؛ اعتباری مناسب اختصاص یابد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر