کد خبر: 85168
A

از ۲۲ متهم پرونده اکبر طبری ۵ متهم فراری هستند به جز قاضی منصوری از سایر متهمان هنوز خبری موجود نیست.

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در این پرونده که متهم ردیف اول آن معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه است، متهمان متعددی از مفسدان اقتصادی گرفته تا قاضی سابق اجرای احکام، بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه، وکیل دادگستری ،کارشناس دادگستری، کارمند وقت معاونت اجرایی و متهمان دیگر به چشم می‌خورند.

البته افراد نام‌آشنایی هم در پرونده اکبر طبری حضور دارند؛ از غلامرضا منصوری، قاضی سابق اجرای احکام ازجمله  افرادی است که با همدستی اکبر طبری اقدامات ناصواب بسیاری را انجام داده‌اند.

یکی از مهم‌ترین محورهای اتهام اکبر طبری و همدستان او در این پرونده، «مشارکت در شبکه چندنفری ارتشا» است. متهمان این پرونده هرکدام به روش‌های متعدد رشوه‌های کلانی را دریافت کرده‌اند. کسانی که اکنون تعدادی از آن‌ها متواری هستند و در خارج از کشور به سر می برند.

از ۲۲ متهم این پرونده هم اکنون ۵ نفر از کشور متواری شده‌اند و به جز غلامرضا منصوری که با انتشار فیلمی خبر بازگشت خود به ایران را داد و سپس توسط پلیس اینترپل در رومانی دستگیر شد، از سایر متهمان هنوز خبری موجود نیست.

حسن نجفی، مصطفی نیازآذری، مجید انوشه، غلامرضا منصوری و نادر شریف‌نجار افرادی هستند که پس از دستگیری طبری، از کشور فرار کردند. حسن نجفی، متهم ردیف دوم پرونده نیز از کسانی است که پس از دستگیری متهم اصلی پرونده (اکبر طبری) به خارج از کشور متواری شد و هنوز اطلاعاتی از او در دست نیست./ دیدبان ایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر