کد خبر: 85753
A

سازمان های حقوق بشر اعلام کردند که صدها هزار نفر از ساکنان میانمار به خاطر محدودیت و قطعی اینترنت در یک سال اخیر حتی درباره کرونا هم چیزی نشنیده اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ کارشناسان سازمان دیده بان حقوق بشر (هیومن رایس واچ)اعلام کردند که چند منطقه در ایالت های غربی راخین و چن در میانمار محدودیت اینترنت دارند.

دولت میانمار دلیل قطعی اینترنت را مبارزه با گروه« جیش الارکان» که متعلق به مسلمانان روهینگا در غرب کشور است اعلام کرده است که آنها را یک سازمان تروریستی می داند.

«سوی تین» دبیر وزارت حمل و نقل و ارتباطات میانمار گفت: دولت در صورت عدم وجود تهدید به نظم عمومی یا نقض قانون ارتباطات ،اینترنت را دوباره وصل خواهد کرد.

پیش بینی می شود که قطعی اینترنت در این منطقه از میانمار حداقل تا یک آگوست ادامه داشته باشد.

سازمان های حقوق بشر این نگرانی و ترس را دارند که مردم اطلاعاتی را درباره ویروس کرونا دریافت نکنند و این باعث خواهد شد تا شمار مبتلایان در این کشور به شدت افزایش پیدا کند.

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که به همراه تعدادی دیگر از سازمان های غیردولتی به دنبال فشار بر سازمان بهداشت جهانی هستند تا از مقامات میانمار بخواهد که محدودیت های اینترنتی را بردارد تا مردم به خوبی در جریان ویروس کرونا قرار گیرند.

البته مقامات میانمار از تصمیم خود دفاع و تاکید کردند که جمعیت هنوز از خدمات تلفن همراه و پیامک های پیامکی استفاده می کنند و دولت نیز کارزارهای رسانه ای را در تلویزیون و رادیو به راه انداخته است.

ویروس کرونا طبق اعلام مقامات محلی تا کنون ۲۹۳ مبتلا در میانمار داشته است و ۶ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

منبع: شفقنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر