کد خبر: 86196
A

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بازدید خود از کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی: آن‌چه که کارشناسان امروز گزارش دادند شواهد حاکی از آن بود در کنار درب ساختمان اتاقکی ساخته شده بود که در آن کپسول های اکسیژن نگهداری می شد که به دلیل نقص در سیستم برق به دلیل گرما موجب شروع آتش سوزی شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بازدید خود از کلینیک سینا اطهر در خیابان شریعتی:

آن‌چه که کارشناسان امروز گزارش دادند شواهد حاکی از آن بود در کنار درب ساختمان اتاقکی ساخته شده بود که در آن کپسول های اکسیژن نگهداری می شد که به دلیل نقص در سیستم برق به دلیل گرما موجب شروع آتش سوزی شد.

پس از شروع آتش سوزی دود به سرعت به طبقه چهارم این ساختمان که اتاق جراحی بود منتقل می شود که متاسفانه موجب خفگی افراد می شود.
 
تا پشت بام ساختمان کلینیک رفتم و آن‌چه که گزاش شد حاکی از آن بود در بخشی از مسیر راه پله نیز دپو مواد اشتعال زا انجام شده بود که کار امداد رسانی شب گذشته نیروهای آتش نشانی را با مشکل مواجه کرد.
نکته قابل تامل درباره این ساختمان این است که در ۳ نوبت در سال‌های ۹۴، ۹۶، ۹۷ با موضوع ایمنی اخطار داده شده بود که آخرین اخطار در سال ۹۷ از بازرسی اماکن بود.
مالک ساختمان در سال ۹۸ اقدام هایی را در جهت ایمنی ساختمان انجام داده بود که یکی از آن ها نصب سیستم اطفا حریق بود که فعال نبود.
شهرداری مناطق لازم است تعداد سرکشی ها از ساختمان های نا ایمن موجود را افزایش دهند تا دیگر شاهد این دست از اتفاق ها نباشیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر