کد خبر: 86228
A

مراتع بوزین و مره‌خیل شهرستان پاوه در استان کرمانشاه به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه با گذشت هفت روز همچنان در آتش می‌سوزد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مراتع بوزین و مره‌خیل پاوه که در روزهای اخیر سبب فوت چند نفر از دوستداران محیط‌زیست شده بود بعد از گذشت هفت روز به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه همچنان در آتش می‌سوزد.

به گزارش تسنیم امدادگران و نیروهای مردمی به طور مستمر در منطقه حضور دارند اما به دلیل نبود دید کافی و وجود دره‌های عمیق امکان امدادرسانی از طریق بالگرد وجود ندارد.

تلاش برای جلوگیری از سرایت حریق به جاده‌های بالادست

فریدون یاوری مدیرکل محیط‌زیست استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: اکنون حریق تنها در یک نقطه شعله‌ور است و ساعاتی پیش آتش در سایر نقاط مهار شده است.

وی عنوان کرد: نیروهای زبده و آموزش دیده به همراه نیروهای منابع طبیعی همچنان در منطقه در حال تلاش هستند که حریق به جاده‌های بالادست منتقل نشود.

یاوری گفت: براساس برآوردها، خسارت تا سه روز قبل 1400 هکتار بوده اما میزان خسارت به پوشش جنگلی اندک است و بیشتر گونه‌های مرتعی آسیب دیده‌اند.

اعزام دو خودرو اطفایی سنگین و 6 نیروی عملیاتی سازمان آتش نشانی به ارتفاعات مره‌خیل 

در پی دستور شهردار کرمانشاه دو خودرو اطفایی سنگین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه به همراه 6 نیروی عملیاتی به فرماندهی آتش پاد رضایی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به ارتفاعات مره خیل شهرستان پاوه اعزام شدند.

آتش‌پاد غلامرضا رضایی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی استان کرمانشاه گفت: حسب دستور دکتر طلوعی شهردار کرمانشاه،  نیروهای سازمان آتش نشانی تا اطفاء کامل حریق در منطقه حضور خواهد داشت.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر