کد خبر: 90475
A

مادر شهید امیر سرلشگر رضا کریمی از فرماندهان لشکر ۲۱ حمزه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس (شهادت ۲ اسفند ۵۹، تنگه میشتاق سوسنگرد). بعد از ۴۰ سال داغ دوری عزیز شهیدش، به رحمت الهی و مهمانی شهید در راه حقشان رفتند.

به گزارش دیده بان ایران؛ انالله و انا الیه راجعون مادر شهید امیر سرلشگر رضا کریمی از فرماندهان لشکر ۲۱ حمزه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس (شهادت ۲ اسفند ۵۹، تنگه میشتاق سوسنگرد). بعد از ۴۰ سال داغ دوری عزیز شهیدش، به رحمت الهی و مهمانی شهید در راه حقشان رفتند.

مادر شهید امیر سرلشگر رضا کریمی به لقا فرزند پیوست
صلابت و شکیبایی مادران معزز شهدا که فرزند خویش را در راه رضای پروردگار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی نثار کردند، در وصف نمی‌گنجد و کلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان والامقام نیست.

با نهایت تاثر و تالم، درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه شادروان «حاجیه خانم اشتری» که نشان پرافتخار مادر بزرگوار «شهید معظم امیر سرلشکر رضا کریمی» را به سینه داشت، به مردم شهید پرور استان اصفهان علی الخصوص شهرستان اردستان و شهر مهاباد اردستان تسلیت میگوییم.

این مادر بزرگوار در عمل به وصیت شهید عزیزش، مجاهدت نمودند: "، اما تو‌ای تنها مادرم، هیچ نمی‌خواهم که در غم از دست دادن من گریه کنی، بلکه می‌خواهم که با سربلندی و شجاعت بگویی که فرزند شجاع من دلیرانه زیست و شجاعانه شهید گشت و در راه کشورش جان باخت. "
مادر شهید امیر سرلشگر رضا کریمی به لقا فرزند پیوست

از منظر ادب و ارادت، بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه ایزد منان برای این مرحومه غفران و رحمت واسعه الهی و همنشینی با سید و سالار شهیدان و همچنین فرزند شهیدش و برای بازماندگان صبری عظیم و اجری جزیل مسئلت داریم و یاد و خاطره فرزندش شهید معظم امیر سرلشکر رضا کریمی را گرامی می‌داریم.
به وصیت ایشان، والده مکرمه حاجیه خانم اشتری در آرامگاه پسر شهیدشان، امیر سرلشگر رضا کریمی، در گلزار شهدای مهاباد اصفهان به خاک سپرده شدند. مراسم سوم ایشان در تاریخ ۱۳/۶/۹۹ در گلزار شهدا برگزار میگردد.
بخش‌هایی از وصیت شهید بزرگوارش در ذیل، حضورتان ارائه میگردد:
آری من لباس نظامی را بر تن نمودم که همان کفن است؛ کفنی از گل سرخ توحید است که ایمان من لفاف آن می‌باشد و مقصد من مقصد انسان‌های پاک و باشرف است.
آری، از خدای بزرگ همیشه تقاضا می‌کنم که انسانی باشرف و وطن دوست باشم چنین است سرنوشت و روزگار.
در اینجا چند خواستۀ خود را ذکر می‌کنم و امیدوارم که خداوند به کلیۀ انسان‌های پاک مرحمت نماید:
۱- آرزو داشتم که پرچم کشورم که هر رنگ آن سمبل و نشانه‌ای از دین، آزادی، خرمی، جنگجویی است، از قفقاز تا بحرین و از تاجیکستان تا آن سوی دریا‌ها به اهتزاز دراید.
۲-آرزو داشتم که روزی را بنگرم که ارتش میهنم پرقدرت‌ترین ارتش‌های منطقه وجهان باشد آنوقت من در غرور وشادی می‌زیستم.
۳-آرزو داشتم زن بگیرم، فرزندانی پاکدامن و باعفت به این مملکت تحویل دهم.
۴-آرزو داشتم کلیۀ مردم سرزمینم آزادانه زندگی کنند و آزادانه فکر کنند و آزادانه می‌مردند.
۵-آرزو داشتم که هیچ فقیر و بی بضاعتی در بین جوامع ایران و مسلمانان جهان وجود نداشته باشد.
مادر شهید امیر سرلشگر رضا کریمی به لقا فرزند پیوست
فرمانداری اردستان، استانداری اصفهان، نمایندگان مجلس اردستان و اصفهان، امام جمعه اصفهان (آیت الله طباطبائی) و سران کشوری و لشکری استان اصفهان، رحلت والده مغفوره را به خانواده محترم سهراب کریمی (برادر شهید و ریاست سابق بنیاد مسکن)، انصاری و اشتری و بستگان و مردم شهیدپرور مهاباد اصفهان، اعلام تسلیت عرض نموده اند.
 
بنیاد شهید استان اصفهان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر