کد خبر: 93722
A

بیمارستان بقیه الله گواهی کد اخلاق وداروی کرونای محقق همدانی را در سایت رسمی خود منتشر کرد.

به گزارش دیده بان ایران، به دنبال اشاره احمدحسین فلاحی، نماینده مردم همدان در مجلس یازدهم که از بی تفاوتی دولت نسبت به کشف داروی کرونا انتقاد کرده بود. حرف و حدیث ها درباره اثرگذاری این دارو همچنان ادامه دارد. سایت خبری مدآرا پیشتر اعلام کرده بود که داروی مورد نظر که توسط اسماعیل قادری مهندس همدانی تهیه شده، از بیمارستان بقیه‌الله(عج) «کد اخلاق» دریافت کرده است. همچنین انتشار متن تشکر نامه فرماندهی الحشدشعبی که آزمایش این دارو روی نیروهای آنها موفقیت آمیز بود خبرساز شد.

اما در همین رابطه بیمارستان بقیه الله گواهی کد اخلاق وداروی کرونای محقق همدانی را در سایت رسمی خود منتشر کرد. در متن اطلاعیه این بیمارستان آمده است: به دلیل اینکه برای ثبت دارو باید دارو توسط یک متخصص مرتبط و یا یک دارو سازبه مراکز علمی ارائه شود دارو ساخته شده توسط شیمی‌دان و محقق همدانی اسماعیل قادری توسط دکترسید محمدجواد حسینی متخصص عفونی مورد بررسی علمی قرار گرفت و تحویل بیمارستان بقیه الله شد و کد اخلاق این دارو داده شد، این یعنی اگر این دارو فایده نداشته باشد حداقل ضرر ندارد و پس از آن دارو وارد آزمایش بالینی شده است و کد IRCT خود را به شناسه ۵۱۱۵۷ دریافت کرده است و در حال ادامه مراحل علمی است گفتنی است دکتر یونس پناهی که در جمع یک درصد دانشمند برتر جهان قرار دارد شخصا سرپرستی گروه تحقیقاتی طرح میرتوس(Myrtus) را با شناسه عضویت۱۱۶۵ به عهده گرفته است.

اسماعیل قادری درباره داروی کرونا که روز گذشته از سوی احمدحسین فلاحی مطرح شده بود گفت: چهار سال پیش در مصاحبه ای با سیمای مرکز همدان گفتم دارویی ساختم که برای درمان ویروس ها استفاده می شود، از دانشگاه‌ها خواستم از من حمایت کنند و با هزینه خودم، مرا به چالش بکشند.

قادری تصریح کرد: پس از شیوع کروناویروس، افرادی از اطلاعات سپاه همدان به سراغم آمدند و گفتند با توجه به مصاحبه ای که قبلاً با صداوسیما داشتید، می توانید داروی درمان کرونا را بسازید؟

وی با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده دارویی تولید کردم که می‌تواند کرونا را درمان کند، ادامه داد: پس از آن مرا به دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان معرفی کردند، متأسفانه آن‌ها گفتند که امکانات لازم برای کار کردن بر سر این موضوع را ندارند.

این محقق همدانی گفت: این دارو از طریق سپاه به بیمارستان بقیه‌الله(عج) داده شد و در آنجا پس از بررسی های لازم و کسب نتایج رضایت‌بخش «کد اخلاق» دریافت کرد و از من هم تشکر کردند اما یک مرتبه همه چیز تمام شد و دیگر صحبتی از این دارو نکردند.

قادری بیان کرد: با پیگیری‌های مجدد این دارو دوباره در بیمارستان بقیه‌الله(عج) بررسی شد، مورد آزمایش انسانی قرار گرفت و کد اخلاق دریافت کرد اما باز هم همه چیز مسکوت ماند.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از ۱۰ هزار نفر از این دارو استفاده کرده و نتیجه رضایت بخش دریافت کردند. از این دارو ۵۰۰۰ مورد فقط به استان قم فرستاده شده است.

گفتنی است سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره داروی محقق همدانی گفته بود این دارو یک قطره ضدسرفه است و ارزش دیگری ندارد.

منبع: مدآرا

WhatsApp Image 2020-10-21 at 4.07.26 PM

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر