کد خبر: 94925
A

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه آمار مسافران مترو در پایتخت به ۷۴۰ هزار نفر در روز رسیده است، گفت: کاهش ساعات کاری مترو آمار مسافران را افزایش نمی‌دهد.

به گزارش دیده بان ایران؛ فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره کاهش ساعات کاری مترو و انتقاد برخی از مسافران نسبت به این موضوع، اظهار داشت: از امشب ساعت ۲۰:۳۰ آخرین اعزام قطار مترو بر اساس تصمیم‌ شهرداری تهران خواهد بود و این اجرای این موضوع برای یک ماه در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: قرار است از امشب بسیاری از مشاغل از ساعت ۱۸ تعطیل شوند در حالی که ساعت ۲۰:۳۰ آخرین حرکت قطار است و حدود یک ساعت و نیم ساعت فرصت برای جابه‌جایی با مترو وجود دارد البته اگر آخرین حرکت قطار ساعت ۸:۳۰ از تجریش باشد مترو ساعت ۹ به ایستگاه امام خمینی (ره) می‌رسد.

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران تأکید کرد: ریشه‌کن کردن بیماری کرونا حائز اهمیت است و باید همه شهروندان در این زمینه همکاری کنند و خودشان را مطابق شرایط تطبیق دهند.

 

نوبخت ادامه داد: با کاهش ساعات کاری مترو آمار مسافران در ساعات پایانی افزایش نمی‌یابد ولی امروز روز نخست خواهد بود که این موضوع اجرایی می‌شود و بررسی‌های لازم و برنامه‌ریزی‌ها را برای آینده انجام خواهیم داد.

 

وی گفت: مردم باید نسبت به موضوع رعایت فاصله‌ اجتماعی در حمل و نقل عمومی از جمله مترو توجه داشته باشند و اگر کمتر سوار مترو شوند و در ساعات مناسب تردد کنند قطعا رعایت فاصله اجتماعی امکانپذیر خواهد بود.

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: آمار مسافران مترو در حال حاضر کاهش یافته و به ۷۴۰ هزار نفر در روز رسیده است بحث حفظ سلامت فردی حائز اهمیت بوده و همه افراد باید نسبت به قضیه کرونا حساس باشند.

 

نوبخت درباره وضعیت درآمدی مترو تهران بیان داشت: درآمدهای ما کاهش یافته ولی ورشکست نمی‌شویم سعی می‌کنیم با کمک‌های دولتی کمبود بودجه را بتوانیم جبران کنیم.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر