کد خبر: 99162
A

شیرین نجفی با نام مستعار سودابه خرسند نیز فعالیت می‌کرده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا صبح امروز در نشست خبری اش در پاسخ به سوالی درباره پرونده روح الله زم و اینکه آیا رسیدگی به پرونده همدستان او از جمله شیرین نجفی آغاز شده است؟ گفت: این پرونده ابعاد گسترده‌ای دارد. بخشی منتهی به رای شد اما این پرونده به اتمام نرسیده.

اخیرا از ناحیه دادگاه بعد از صدور کیفر خواست در مورد ۶ نفر دیگر از متهمان دیگر حکم صادر شده و ۶ نفر به محکومیت حبس دو تا ۱۰ سال محکوم شدند.

شیرین نجفی از جمله افرادی بود که پس از بازداشت روح الله زم (مدیر کانال معاند آمد نیوز) از او به عنوان رابط نهادها و زم یاد می شد و مدتی بعد از دستگیری زم با رسانه های مختلف گفت وگو می کرد.

 نجفی سال های پیش در ترکیه زندگی می کرد و به گفته برخی از کاربران در فضای مجازی شغل اصلی او رمالی و فال بینی بود و مشخص نیست از چه زمانی ارتباط خود را با زم آغاز کرده است. اما آنچه که مسلم است او از چهره های نزدیک به زم و از فعالان آمدنیوز بود.

شیرین نجفی با نام مستعار سودابه خرسند نیز فعالیت می‌کرده است.

چند شبکه فارسی زبان درباره شیرین نجفی یا سودابه خرسند گفته‌اند او شهریور 98 در ترکیه بازداشت و به ایران منتقل شده است و ارتباط او با روح الله زم از ایران انجام می‌شده است. استناد آنها به خبر سایت مشرق نیوز درباره دستگیری شیرین نجفی بوده که گویا ۶ ساعت پس از انتشار پاک می‌شود.

اما با این حال با توجه به اعدام روح الله زم نقش نجفی در کشاندن مدیر آمدنیوز به عراق نمایان شده است.

منبع: دیده بان ایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر