کد خبر: 102537
A

مرغ در استان کرمان مانند هفت گنج شده که نصیب هر کسی نمی‌شود، اما علت نایاب بودن مرغ در کرمان را در قانون‌مداری آنها جست و جو کنید. این در حالی است که چندی پیش وزیر صمت اعتراف تاسف‌باری داشت و گفته بود: «برای تولید مرغ و تخم‌مرغ مشکل داریم!» واردات ۲ هزار و ۵۰۰ کالا در کشور محدود و حتی تحریم شده است و این محدودیت‌ها برای رونق تولید داخل انجام شد. تولید مرغ و تخم مرغ ما ۸۵ درصد وابسته به خارج از کشور است زیرا خوراک دام از خارج وارد می‌شود اما جهاد کشاورزی به دنبال تولید کلزا است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مرغ در استان کرمان مانند هفت گنج شده که نصیب هر کسی نمی‌شود، اما علت نایاب بودن مرغ در کرمان را در قانون‌مداری آنها جست و جو کنید.

استان کرمان طبق قیمت مصوبه ستاد ملی تنظیم بازار، گوشت مرغ را عرضه کرد اما در این میان حدود 26 استان از این مصوبه تبعیت نکرده و قیمت را بیش از مصوبه عرضه و برای مرغداران بازارهای استان‌های دیگر جذاب شد و دیگر مرغی به استانی که فقط 30 درصد نیازش در داخل تولید می‌شود، صادر نکردند.

سوال اینجاست اگر ستاد ملی تنظیم بازار یک نهاد قانونی و مصوبات آن لازم‌الاجراست، پس چرا بیشتر استان‌ها از آن پیروی نمی‌کنند؟ دستگاه‌های نظارتی در این میان نقششان چیست؟ سکوت دستگاه قضا از چه روی است؟ اگر اینگونه نیست پس چرا مسئولین وقت ارزشمند خود را در جلسات آن تلف می‌کنند؟ بهتر است این جلسات تعطیل شود و بیش از این اعتماد مردم را از بین نرود.

وزارت صمت؛ به قول خود عمل کند

مسئولین ارشد وزارت صمت در سفر اخیر خود به استان کرمان قول اختصاص 1000 تن مرغ منجمد به استان کرمان داده‌اند، اما چرا دست دست کرده و این سهمیه را به استانی که گوشت مرغ ندارد اختصاص نمی‌دهند. استان کرمان خواسته زیادی ندارد و فقط درخواست عمل به وعده را دارد. شما که می‌دانید مردم این استان ثروتمند، پول خرید گوشت قرمز را ندارند حداقل کاری کنید که بتوانند گوشت مرغ هر چند ماه یکبار در سر سفره‌هایشان بیاید.

 این در حالی است که چندی پیش وزیر صمت اعتراف تاسف‌باری داشت و گفته بود: «برای تولید مرغ و تخم‌مرغ مشکل داریم!»

واردات ۲ هزار و ۵۰۰ کالا در کشور محدود و حتی تحریم شده است و این محدودیت‌ها برای رونق تولید داخل انجام شد.

تولید مرغ و تخم مرغ ما ۸۵ درصد وابسته به خارج از کشور است زیرا خوراک دام از خارج وارد می‌شود اما جهاد کشاورزی به دنبال تولید کلزا است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر