کد خبر: 103761
A

قیمت مسکن در کرج ۳۰ درصد ارزان شده است و همچنین در بهمن ماه هم سطح معاملات خرید مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است. معامله‌کنندگان به دنبال تهاتر و تعویض هستند زیرا ریال ارزش خود را از دست داده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رئیس اتحادیه املاک کرج به تجارت‌نیوز گفت: قیمت مسکن در کرج ۳۰ درصد ارزان شده است و همچنین در بهمن ماه هم سطح معاملات خرید مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته محمد قمی، بازار مسکن کرج به شدت راکد است و کرونا باعث تشدید رکود در این بازار شده است.

او گفت: در این میان بسیاری از معامله‌کنندگان به دنبال تهاتر و تعویض هستند. زیرا نگران فروختن خانه خود و جهش قیمت هستند. در نتیجه مشتریان بهترین راهکار را تهاتر تشخیص دادند.

حداقل و حداکثر قیمت خانه در کرج چقدر است؟ قمی گفت: حداقل قیمت مسکن در کرج متری پنج میلیون تومان و حداکثر ۴۰ میلیون تومان است.

در تهران هم حجم معاملات کاهش قابل توجه داشته است. چندی پیش دنیای اقتصاد درباره روند معاملات بازار مسکن تهران نوشته بود: «حجم فروش آپارتمان و ملک مسکونی در تهران طی آخرین ماه از فصل پاییز در مقایسه با حجم پایین معاملات در ماه میانه پاییز، حدود ۵۴ درصد کاهش پیدا کرده است که به معنای «نصف شدن خریداران پای کار در فاصله آبان تا آذر» است.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر