کد خبر: 104228
A

یک توسعه دهنده ایرانی در توییتر تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد مودم‌های SLC مبین نت با Firmware 1.0.13 به یک وب اسکریپت آلوده هستند که اقدام به ماینینگ بدون اطلاع کاربر می‌کند. این موضوع ابهامات فراوانی را پدید آورده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در یک اتفاق باور نکردنی مشخص شده برخی از مودم‌های مبین نت به اسکریپت ماینینگ آلوده هستند و بدون اطلاع کاربر اقدام به استخراج رمزارز می‌کنند. این موضوع توسط یک توسعه دهنده ایرانی افشا شده و مبین نت آن را تأیید کرده است.
 
یک توسعه دهنده ایرانی در توییتر تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد مودم‌های SLC مبین نت با Firmware 1.0.13 به یک وب اسکریپت آلوده هستند که اقدام به ماینینگ بدون اطلاع کاربر می‌کند. این موضوع ابهامات فراوانی را پدید آورده است.
 
مبین نت در واکنش به این موضوع اعلام کرده کارشناسان این شرکت از مدت‌ها قبل از وجود چنین مشکلی با خبر بوده‌اند و آپدیت کردن مودم‌ها در جریان است. با این حال پیش از این هرگز مبین نت در این خصوص هیچ اطلاع رسانی نکرده است.
 
به گفته کاربری که آلوده بودن مودم‌های مبین نت به وب ماینر را کشف و گزارش کرده است، روشن نیست هکرها از باگ مودم‌های مبین نت برای تزریق وب ماینر استفاده کرده‌اند یا پای سازنده چینی آنها در میان است.
 
متأسفانه مبین نت هیچ گونه اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است و کاربران نمی‌دانند کدام مودم‌ها آسیب پذیر هستند، آپدیت چه وقت عرضه می‌شود و تا آن زمان چه راهکاری وجود دارد.
 
عدم شفافیت و پاسخگو نبودن شرکت‌ها در کشورمان در برابر چنین وقایعی اتفاق تازه‌ای نیست و در رخدادهای به مراتب جدی‌تر چون نشت اطلاعات مشترکین هم هرگز نتیجه مطلوبی نداشته است.
 
/مملک آنلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر