کد خبر: 104543
A

براساس آمارهای اعلامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ۷ ماهه اول سال ۹۹، در مجموع ۵۲ هزار و ۱۱۹ پرواز عبوری از آسمان ایران ثبت شد و در مدت مشابه سال ۹۸ این تعداد به ۱۸۴ هزار و ۹۵۸ می‌رسید که حکایت از کاهش ۷۱/۸ درصدی پروازهای عبوری در این مدت دارد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «محمد اسلامی» با اشاره به تبلیغات گسترده دشمنان مبنی بر ناامن نشان دادن آسمان ایران جهت پروازهای عبوری اظهار کرد: دشمنان ما به ویژه آمریکا با تمام قدرت واقعی و غیر واقعی‌شان با ارعاب و عملیات روانی تلاش کردند، شرایطی را به وجود آوردند تا از شمار پروازهای عبوری از آسمان ایران کاسته شود.

وی تاکید کرد: ما هم در مقابل سعی کردیم با تمهیدات و تدابیر و گرفتن مجوزهای لازم قانونی، یکسری امتیازات و تخفیفاتی را به شرکت‌های هواپیمایی پیشنهاد کنیم.

اسلامی ادامه داد: با بسته‌های تشویقی به شرکت‌های هواپیمایی به طور تدریجی توانستیم تا حدودی برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها برای مخدوش کردن پروازهای عبوری آسمان ایران را مختل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از ادامه جامع و دقیق‌تر این سیاست در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: امید استبا ارایه بسته‌های تشویقی، یک کار رقابتی قدرتمند در حوزه هوایی انجام دهیم.

وی تاکید کرد: تلاش شده با اتخاذ سیاست‌های تشویقی، بخشی از خساراتی که حوزه هوایی کشور متحمل شده است، جبران شود.

براساس آمارهای اعلامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ۷ ماهه اول سال ۹۹، در مجموع ۵۲ هزار و ۱۱۹ پرواز عبوری از آسمان ایران ثبت شد و در مدت مشابه سال ۹۸ این تعداد به ۱۸۴ هزار و ۹۵۸ می‌رسید که حکایت از کاهش ۷۱/۸ درصدی پروازهای عبوری در این مدت دارد. این آمار در حالی ارائه شده که در مقیاس ماهانه در ماه های منتهی به مهرماه ۹۹ و تا قبل از شیوع موج دوم کرونا در جهان بر تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران افزوده شده بود.

«سیاوش امیرمکری» مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها نیز اواخر سال گذشته از کاهش پروازهای عبوری از کشور خبر داد و گفت: پیش از کرونا و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تعداد پروازهای عبوری از آسمان کشور روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ پرواز بود، اما بعد از کرونا به ۱۳۰ پرواز کاهش یافت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر