کد خبر: 123835
A

بنا بر اعلام انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران، طبق قانون جدید معافیت مالیات بر ارزش افزوده شکر از بخش معافیت‌های مالیاتی حذف شده، بنابراین از تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۴۰۰ تولیدکنندگان بایستی نسبت به وصول ۹ درصد بهای شکر در هر فروش اقدام و در موعد مقرر به حساب سازمان امور مالیاتی واریز کنند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، شکر از بخش معافیت‌ها حذف شده و در دو ماه گذشته به رغم تلاش ها و مکاتبات متعدد صورت گرفته با مسئولین ارشد کشور جهت برگشت این محصول به بخش کالاهای معاف اما متاسفانه نتیجه ای حاصل نشده است.

همچنین با عنایت به لازم الاجرا بودن قانون از تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۰ ضرورت دارد که همکاران گرامی از تاریخ مذکور نسبت به وصول ۹ درصد بهای شکر در هر فروش اقدام و در موعد مقرر به حساب سازمان امور مالیاتی واریز  کنند.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ تردیدی وجود ندارد؛ حذف معافیت مالیاتی شکر موجب افزایش قیمت آن در ماه های پایانی سال خواهد داشت. 

طی هفته گذشته، بنابر گزارش‌های میدانی و پایش قیمت اقلام اساسی و پرمصرف خانوار در اواخر آذر ماه، قیمت هر کیلو شکر بسته‌بندی با ۱۳ درصد افزایش به ۱۷ هزار تومان افزایش یافته بود!

طبق گزارش انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان که اخیرا انتشار یافته بود، شکر بسته‌بندی نسبت به یک سال گذشته بیش از ۸۰ درصد افزایش قیمت داشته‌ است.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر