کد خبر: 127797
A

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس گفت: هنوز درباره حذف یا عدم حذف ارز ترجیحی در مجلس تصمیم‌گیری نشده که قرار است در جلسه‌ای در کمیسیون تلفیق به زودی در این باره تصمیم‌گیری شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمد علیپور عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱  با اشاره به ارجاع بند مربوط به حذف ارز ترجیحی از صحن مجلس به این کمیسیون، گفت: نظر مجلس درباره حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی در سال آینده به دولت اعلام شده است.

وی افزود: در جلساتی که تاکنون با نمایندگان دولت پیرامون موضوع حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی داشتیم، اعلام کردیم که در شرایطی باید ارز ترجیحی کالاهای اساسی حذف شود که لطمه‌ای به معیشت مردم و به خصوص اقشار کم درآمد وارد نشود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: دولت هنوز برنامه جامعی برای حذف ارز ترجیحی در جهت لطمه وارد نشدن به معیشت مردم در صورت حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی ارائه نداده تا نمایندگان مجلس در این زمینه تضمین داشته باشند.

علیپور اضافه کرد: ما در جلساتی که با نمایندگان دولت درباره بررسی حذف ارز ترجیحی داشته‌ایم، اعلام کردیم که باید پیش از هر تصمیمی در این زمینه، دولت با ارائه برنامه مشخصی تضمین دهد که به معیشت مردم لطمه وارد نمی‌شود.

وی تأکید کرد: هنوز درباره حذف یا عدم حذف ارز ترجیحی در مجلس تصمیم‌گیری نشده که قرار است در جلسه‌ای در کمیسیون تلفیق به زودی در این باره تصمیم‌گیری شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در پایان خاطرنشان کرد: دولت و مجلس درباره موضوع حذف ارز ترجیحی معتقدند که نباید لطمه‌ای به معیشت مردم تحت هیچ شرایطی وارد شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر